Skip to main content

Life is Strange: Before the Storm - dom Chloe i spotkanie na złomowisku

Epizod 3: Hell is empty. Wracamy do mieszkania, a potem spotykamy się z Rachel przy naprawionym aucie.

Po odwiedzinach w domu Rachel, gdzie jej tata wyzna prawdę o przeszłości i śnie z własnym ojcem, Chloe wróci do swojego pokoju, gdzie przez telefon zacznie rozmawiać z dilerem narkotyków Frankiem. W jej trakcie zwróci się do niego z prośbą o pomoc w odnalezieniu Sery.

Po zakończeniu dialogu możesz narysować graffiti #3 na zdjęciu klasowym. Następnie opuść pokój. Na dole usłyszysz muzykę. Na razie tam nie schodź. Zamiast tego możesz skierować się do sypialni Joyce znajdującej się po drugiej stronie schodów z lewej.

Przeczytanie kartki z okazji dnia mamy zapewni niedługo dodatkową opcję dialogową.

Na miejscu możesz przyjrzeć się kilku rzeczom, w tym potwierdzeniu sprzedaży pierścionka (receipt) leżącego na biurku z prawej oraz kartce z okazji dnia mamy (obrazek powyżej), która leży na komodzie z lewej. Na kalendarzu przy drzwiach możesz zrobić kolejne graffiti #4. Następnie wróć na korytarz i skieruj się do łazienki z lewej strony.

Przeszukaj szufladę (drawer), w której niestety nie będzie żadnego ręcznika. Znajdziesz go w pojemniku (tube) na dole szafki z lewej. Po jego zabraniu weź prysznic (take shower) - rozpocznie się scenka, w której Chloe się odświeży i przemaluje część włosów. Kolejnym krokiem jest wybranie jednego z kilku kompletów ubrań.

Po zejściu na dół Chloe natknie się na Joyce oraz Davida.

Opuść pokój i zejdź po schodach na dół. Przy próbie opuszczenia domu Chloe zostanie zauważona przez mamę i Davida, co rozpocznie wspólną rozmowę. Jeśli wcześniej przeczytałeś kartkę z okazji dnia mamy, to podczas dialogu możesz życzyć jej wszystkiego najlepszego (obrazek powyżej).

W dalszej części David opowie Chloe historię swojego kolegi z wojska, Phila Beckera, który zginął pod koniec służby. David powie, że rozumie co czuje Chloe po stracie ojca, ale on nie jest wrogiem, tylko jej przyjacielem i będzie starał się ją wspierać. W tym momencie możesz podjąć jedną z decyzji:

  • Accept David's offer (Zaakceptować ofertę Davida) - pod koniec gry doprowadzi to do polepszenia stosunków rodzinnych.
  • Reject David's offer (Odrzucić ofertę Davida) - doprowadzi to do tego, że pod koniec gry Chloe obrazi mamę oraz Davida.

Po zakończeniu rozmowy Chloe uda się do piwnicy po skrzynkę z narzędziami i pojedzie na złomowisko.

Aby uruchomić wóz trzeba wcześniej naprawić kilka elementów.

Po dotarciu na miejsce trzeba będzie uruchomić auto. Zacznij od sprawdzenia (check) wszystkich elementów silnika (obrazek powyżej). Następnie trzeba będzie je naprawić. Aby to uczynić wybieraj ze skrzynki z lewej odpowiednie narzędzia i używaj ich we wskazanych miejscach.

  • Fuel filter (filtr paliwa) - wyjmij go i przedmuchaj (blow). W ten sposób odblokujesz miejsce pod maską, gdzie możesz narysować graffiti #5.
  • Battery post (akumulator) - przykręć klemy używając obcęgów (pliers).
  • Serpentine belt (pasek klinowy) - po sprawdzeniu użyj na nim klucza (wrench).
  • Fuckamajig - po sprawdzeniu użyj na tym elemencie śrubokręta (screwdriver), po czym wybierz opcję reattach.

Po zakończeniu naprawy włączy się scenka, w której Chloe odpali naprawiony samochód i zrobi nim testową rundkę.

Na złomowisku pojawi się Frank oraz drugi diler - Damon.

Po jej zakończeniu na złomowisku pojawi się Rachel, a nieco później dwóch dilerów - Frank i Damon (obrazek powyżej). Zapytają o pieniądze. Jeśli ich nie posiadasz, to wybierz jakąkolwiek odpowiedź. Jeżeli natomiast ukradłaś je z akademika, to możesz je oddać albo zatrzymać, żeby zwrócić Drew w późniejszej części gry.Bez względu na podjęte decyzje scena finalnie zakończy się bójką, w wyniku której Rachel zostanie ranna i trafi do szpitala.

Read this next