Skip to main content

Life is Strange: Before the Storm - występ teatralny

Epizod 2: Brave New World. Bierzemy udział w przedstawieniu grupy Tempest.

Po zakończeniu sprawy z dilerem w akademiku Blackwell Chloe uda się do miejsca, gdzie trwają przygotowania do wystawienia wieczornej sztuki. Możesz tu porozmawiać z kilkoma osobami (Haydenem, Daną, Keatonem) oraz podsłuchać rozmowę Nathana ze swoim ojcem.

Po wykonaniu lub zignorowaniu tych kroków skieruj się w stronę namiotu (obrazek poniżej) służącego za przebieralnię (tego z lewej strony, w drugim przebierają się chłopaki i Chloe do niego nie wejdzie).

Namiot, w którym spotkasz Victorię.

Po wejściu do środka natkniesz się na Victorię. Przebieg scenki z dziewczyną jest zależny od fragmentu z dyrektorem szkoły na początku epizodu. I tak, jeśli:

  • Pokłóciłeś się z dyrektorem i Chloe została odsunięta od sztuki (wziąłeś winę na siebie), to zobaczysz, jak Victoria dosypuje czegoś do filiżanki z herbatą. Kiedy wyjdzie przetrząśnij torbę stojącą na ziemi, a potem sprawdź tabletki, które wypadną na blat. Po chwili do środka wejdzie Victoria z Rachel i odbędzie się rozmowa - wybory w jej trakcie nie mają wpływu na dalszą grę.
  • Nie wziąłeś winy na siebie, a Rachel została odsunięta od sztuki, to zobaczysz, jak do występu przygotowuje się Victoria. W trakcie scenki do środka wejdzie Rachel, a główna bohaterka będzie mogła opowiedzieć się po stronie Victorii (Support Victoria) lub Rachel. W drugim przypadku należy rozpocząć pyskówkę (Get Victoria to quit). Aby ją wygrać wybierz następujące opcje dialogowe: Lost your mind (Postradałaś zmysły), Dramatic irony (Dramatyczna ironia), Best talents (Najlepsze talenty). Dzięki temu Victoria porzuci sztukę, a Rachel zajmie jej miejsce.

Po zakończeniu scenki w namiocie dziewczyny wyjdą na zewnątrz i bez względu na wcześniejsze decyzje Chloe otrzyma rolę w sztuce.

Scenariusz (script), z którym możesz zapoznać się przed wyjściem na scenę.

Po chwili przejmiesz kontrolę nad Chloe, która będzie już przebrana i gotowa do wystąpienia. Z prawej strony znajdziesz lustro, gdzie możesz narysować graffiti #9. Możesz też zapoznać się ze scenariuszem (script) leżącym na blacie (obrazek powyżej).

Kiedy będziesz gotowy skieruj się do wyjścia z namiotu. Po chwili rozpocznie się scenka, w której Rachel wypowiada swoją kwestię, a Chloe będzie miała po jej słowach wejść na teatralne deski.

Stań na żółtym krzyżyku i rozpocznij odgrywanie sztuki z Rachel.

Podejdź do żółtego krzyżyka znajdującego się na prawo od Rachel (obrazek powyżej) i rozpocznij dialog. Od gracza zależy, jak podejdzie do roli - możesz strzelać z kolejnymi kwestiami lub wypowiedzieć je poprawnie:

  • I boarded the King's ship...
  • Hell is empty.

Następnie udaj się na makietę rozbitego statku (shipwreck), stań na żółtym krzyżyku i kontynuuj:

  • In troops.
  • More toil?
  • Liberty/Equality.
  • But... Thou has promised.


Następna część przedstawienia będzie improwizacją, w której wybór poszczególnych kwestii nie ma już takiego znaczenia. Dalsza część sztuki odbywa się już bez udziału gracza. Na sam koniec Chloe, za namową Rachel, wychodzi na deski, gdzie aktorzy dziękują publiczności.

Zobacz także