Skip to main content

Life is Strange: Before the Storm - spotkanie u dyrektora i parking

Epizod 2: Brave New World. Szkolny początek epizodu i ważna rozmowa na parkingu.

Po scenie w parku i na złomowisku, które miały miejsce pod koniec pierwszego epizodu o nazwie Awake, rozpocznie się druga część gry. Pierwsza scena odbędzie się w gabinecie dyrektora szkoły (obrazek poniżej), gdzie znajdą się dziewczyny oraz mama głównej bohaterki.

W trakcie rozmowy dyrektor przypomni o kontrakcie zawartym z Chloe - wybierz, którą odpowiedź chcesz. Następnie rozmowa będzie dotyczyć niedawnych wydarzeń, o których zaczną opowiadać dziewczyny.

W trakcie pierwszej sceny Chloe z Rachel trafią do biura dyrektora.

W pewnej chwili rozmowy Rachel będzie chciała wziąć winę na siebie. Jako Chloe możesz teraz wybrać jeden z dwóch wariantów, które zostały opisane w poniższym linku.

Ważny wybór fabularny #1 - Rozmowa z dyrektorem

Po zakończeniu rozmowy w gabinecie dyrektora trafisz na korytarz, gdzie Rachel powie, że chce spotkać się z Chloe. Następnie główna bohaterka zostanie odprowadzona przez woźnego Skipa do szafki, którą ma opróżnić. Wyrzuć książki oraz plakat i przyjrzyj się, co jest z tyłu. Następnie Chloe uda się do toalety, którą „nieco" wymaluje.


Spotkanie na parkingu

Po zakończeniu wstępnej scenki Chloe przejdzie na parking. Rusz przed siebie. Z prawej strony znajdziesz białego pick-upa, na którym możesz zrobić graffiti #1. Przy jednym z aut natkniesz się na znajomego o imieniu Eliot, z którym możesz porozmawiać.

Eliota znajdziesz przy jednym z samochodów.

Chloe powie o wydarzeniach w szkole, a chłopak zaproponuje jej koleżeński uścisk. Następnie Eliot wspomni o występie Tempest i biletach, które załatwił. Zapyta Chloe czy otrzymała od niego informacje na ten temat. Możesz mu powiedzieć, że tak i może skorzystasz z oferty albo wybrać odrzucenie propozycji chłopaka.

Bez względu na podjętą decyzję zakończ rozmowę i rusz przed siebie. Po chwili dotrzesz do Joyce i Davida stojących przy aucie. Podejdź do nich i rozpocznij konwersację, która finalnie zmusi do podjęcia kolejnej kluczowej decyzji.

Ważny wybór fabularny #2 - Rozmowa z DavidemBez względu na wybór w dalszej części dialogu dowiesz się, że David ma się wprowadzić do domu, co zirytuje Chloe. Zdenerwowana dziewczyna pokłóci się z rozmówcami i odejdzie w swoją stronę.

Zobacz także