Skip to main content

Life is Strange: Before the Storm - wybory i konsekwencje: Epizod 3 (Hell is Empty)

Zobacz, jaką kluczową decyzję należy podjąć pod koniec gry.

Podobnie, jak w poprzednich częściach oraz epizodach Life is Strange, gra opiera się przede wszystkim na wyborach dokonywanych podczas dialogów. Chociaż większość kwestii nie ma większego wpływu na przebieg fabuły, to część z nich może jednak mieć mniejsze lub większe konsekwencje w dalszych częściach gry.

W przeciwieństwie do epizodu pierwszego (Awake) oraz drugiego (Brave New World), trzeci „odcinek" Before the Storm o tytule Hell is Empty, posiada tylko jedną ważną decyzję fabularną podejmowaną pod sam koniec opowieści.

Całość dotyczy informacji zdobytych przez Chloe w trakcie jej przygody. Chodzi konkretnie o wiadomości, jakie dziewczyna uzyskała w końcowej części gry podczas spotkania z Serą, czyli biologiczną mamą Rachel, w młynie, gdzie była przetrzymywana przez dilera narkotyków Damona.

Po uwolnieniu kobiety opowiada ona swoją historię proszą Chloe, żeby ta nie mówiła jej o tym, czego przed chwilą się dowiedziała. Według Sery zniszczy to stosunki rodzinne Rachel, a ją samą unieszczęśliwi.

Kluczowy wybór w trzecim epizodzie.

W dalszej części przygody Chloe opuszcza młyn i kieruje się do szpitala, gdzie przebywa Rachel raniona przez Damona na wysypisku. Kiedy dziewczyny zostają same gracz staje przed ostatecznym wyborem związanym z wyznaniem prawdy. Chloe może wtedy:

  • Powiedzieć Rachel o wszystkim (Tell Rachel everything) - Rachel zdenerwuje się na swojego ojca. W końcówce gry będzie miała miejsce scena, w której James niszczy rodzinne zdjęcie, a stosunki rodzinne Amberów ulegają pogorszeniu.
  • Uchronić Rachel przed prawdą (Protect Rachel from the truth) - stosunki rodzinne w domu Amberów będą poprawne, o czym zaświadczy scena, w której Rachel przytula się z rodzicami. Chloe będzie jednak zasmucona faktem, że nie powiedziała przyjaciółce prawdy.


Po dokonaniu powyższego wyboru gra dobiegnie do końca. Pozostanie tylko obejrzeć kilka scenek końcowych związanych z podjętymi wcześniej wyborami.

Read this next