Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Just Cause 3 ukaże się w przyszłym roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One

AKTUALIZACJA: Bez Free to Play i transakcji cyfrowych.

Aktualizacja (12.11.2004): Just Cause 3 nie będzie grą Free to Play i nie zaoferuje zakupów przez transakcje cyfrowe - potwierdziło studio Avalanche.

Opublikowane tydzień temu obrazki sugerowały co innego, ale deweloperzy zapewnili, że pochodziły one z bardzo wczesnej wersji gry i nie reprezentują obecnej jakości produkcji.

„Jak większość tytułów, Just Cause 3 przeszło przez fazę eksperymentów, gdy przyglądaliśmy się różnym ustawieniom sterowania, technologiom, modelom biznesowym” - napisano na oficjalnym blogu.

„Gra będzie dystrybuowana cyfrowo i w pudełkach. To nie jest produkcja Free to Play i nie ma w niej transakcji cyfrowych.”

Avalanche Studios zapewniło także, że zamierza wspierać Just Cause 3 „przez lata”, także za pomocą dodatków DLC. „Nie obawiajcie się, to będzie wielki i satysfakcjonujący zestaw już w dniu premiery” - napisano na blogu.

*

Oryginalna wiadomość (11.11.2004): Tajemnicą poliszynela jest, że Avalanche Studios pracuje nad kolejną odsłoną serii Just Cause. Twórcy zdecydowali się potwierdzić na łamach magazynu Game Informer, że produkcja ukaże się w przyszłym roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Więcej szczegółów poznamy w grudniowym numerze czasopisma, ale już teraz ujawniono, że powróci usprawniony hak to chwytania wszelakich obiektów oraz całkiem nowy kombinezon wspomagający szybowanie. Akcja zostanie umieszczona na śródziemnomorskiej wyspie.

Według mniej oficjalnych informacji z kwietnia, Just Cause 3 ukaże się w czerwcu, nie wykluczono także dodania transakcji cyfrowych.

Przed Avalanche sporo pracy: w planach na przyszły rok jest jeszcze gra Mad Max na licencji nowego filmu.

Seria Just Cause powstała w 2006 roku. Wcielamy się w Rico Rodrigueza, członka tajemniczej grupy Agency. Fabuła jest jednak tylko pretekstem do siania zniszczenia i chaosu na fikcyjnych wyspach. Drugą odsłonę wydano w 2010 roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze