Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawnione obrazki z Just Cause 3 sugerują transakcje cyfrowe - raport

AKTUALIZACJA: Szef studia uspokaja.

Aktualizacja (07.11.2014): Szef studia Avalanche, odpowiedzialnego za produkcję Just Cause 3, uspokoił fanów we wpisach na Twitterze. Zaniepokojenie wywołały ostatnie nieoficjalne informacje na temat dystrybucji Free to Play.

Założyciel i dyrektor kreatywny firmy - Christofer Sundberg - napisał, że gracze „nie mają powodów do obaw”. Wcześniej dodał, że jego studio ma tylko jedną grę Free to Play, mając na myśli The Hunter z 2009 roku.

Menedżer nie odniósł się jednak w żaden sposób do informacji na temat transakcji cyfrowych.

*

Oryginalna wiadomość (05.11.2014): W sieci pojawiły się screeny pochodzące rzekomo z wczesnej wersji gry akcji Just Cause 3 na Xbox One.

Za prace odpowiada ponownie Avalanche Studios, a wydawcą jest Square Enix. Obrazki ujawnił użytkownik serwisu Xbox-Underground.com, podobno wykonując je w deweloperskiej edycji gry.

Screeny prezentują głównego bohatera oraz ujęcie wyspy z lotu ptaka. Na jednej z ilustracji widać menu, gdzie kupić można pojazdy i bronie za pomocą wirtualnej waluty. Komenda „wciśnij Y, by nabyć więcej” zdaje się sugerować, że Just Cause 3 może być produkcją Free to Play z transakcjami cyfrowymi.

Anonimowe źródło potwierdziło wiarygodność obrazków. Mają one prezentować „Czarny Rynek”, umożliwiający dowolne tworzenie przedmiotów w świecie gry.

Możliwe, że screeny pochodzą z wczesnej wersji, która nie jest już planowana. Jak rozumiemy, w przeszłości rozważano wydanie darmowego Just Cause 3 na PC oraz wersji konsolowe wspomaganej mikrotransakcjami.

Samo istnienie tytułu nie jest już niespodzianką, a Square Enix zdążyło już nawet zarejestrować stosowne domeny internetowe. Szef Avalanche - Christofer Sundberg - przyznał w 2012 roku, że PlayStation 4 i Xbox One będą „idealne” dla nowej produkcji z tej serii.

Studio pracuje obecnie także nad grą Mad Max dla Warner Bros., z premierą w przyszłym roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze