Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Humankind - nauka: jak zdobywać punkty nauki

Przyspieszanie badań.

Nauka i powiązane z nią punkty nauki to jedna z najważniejszych rzeczy w Humankind. Jest to jeden z zasobów - obok jedzenia, produkcji i funduszy - generowany przez miasto, a który wpływa na tempo prowadzonych badań, przekłada się więc na szybki rozwój imperium. Z tej strony dowiesz się jak zwiększyć ilość produkowanych punktów nauki.

W pierwszej kolejności zaznacz dowolne miasto (1), które należy do twojego imperium. Zwróć uwagę na wartość nauka (2) widoczną u góry ekranu. Przedstawia ona liczbę punktów nauki generowaną każdej tury przez to konkretne miasto. Możesz też najechać myszką na tę ikonkę by otrzymać szczegółowe informacje (3).

Im punktów nauki jest więcej, tym badania będą trwać krócej - a co za tym idzie szybciej opracujesz nowe technologie. Jest to także jeden z dwóch - obok funduszy - zasobów, których produkcja sumuje się ze wszystkich posiadanych przez ciebie miast.

W początkowych turach do zwiększenia nauki wykorzystasz dzielnicę badawczą (4). Każda generuje kilka punktów nauki, z czasem jednak zwiększysz tę wartość (5) za sprawą kolejnych budynków, reguł czy dogmatów religijnych. Spora część cywilizacji da ci także dostęp do unikalnych dzielnic - możesz postawić wyłącznie jedną tego typu konstrukcję w obrębie danego miasta, jednak zaoferuje ona wielokrotność tego, co produkuje typowa dzielnica badawcza.

Nauka to zasób, o który musisz dbać przez całą rozgrywkę. Pozwoli ci to szybko odblokowywać nowe technologie, a co za tym idzie potężniejsze jednostki i cenne budynki. Jest to także bardzo dobry sposób na zdobycie gwiazdek epoki wymaganych do awansu do nowej ery.

Poprzednio: Humankind - fundusze: jak zdobywać złoto

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - technologie: jak prowadzić badania

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze