Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hitman 3 - premiera i najważniejsze informacje

Nowości, lokacje, tryb VR.

Hitman 3 to zwieńczenie World of Assassination - trylogii o słynnym zabójcy, opracowanej przez studio IO Interactive. Gracze ponownie trafiają do lokacji rozsianych po całym świecie, by eliminować wskazane cele.

Dróg realizacji kontraktów jak zwykle jest wiele. Mapy możemy swobodnie eksplorować i szukać okazji do popisania się kreatywnością, doskonałym planowaniem czy umiejętnością wyczucia czasu.

Nabywcy Hitman 3, którzy posiadają też poprzednie części cyklu, otrzymują nie tylko nowe przygody Agenta 47, ale też mapy i zadania z pozostałych odsłon trylogii.

 • Premiera: 20 stycznia 2021
 • Platforma: PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One, PS VR
 • Gatunek: skradanka, TPP
 • Wersja językowa: brak informacji
 • Producent: IO Interactive
 • Wydawca PL: Cenega

Data premiery i edycje gry

Hitman 3 debiutuje 20 stycznia 2021 roku. To pierwsza tak duża i obiecująca produkcja w tym roku.

Gra ukazuje się na PC oraz konsolach aktualnej i poprzedniej generacji. Co ważne, twórcy zdecydowali się udostępnić darmowy upgrade do wersji next-genowej. Nabywcy gry na PS4 i Xbox One otrzymują więc edycje na PS5 lub Xbox Series X/S bez dodatkowych kosztów. Warto też zaznaczyć, że gra obsługuje tryb VR na goglach PS VR.

Na Steamie Hitman 3 jest dostępny tylko w Epic Games Store. Gracze mogą jednak importować zapisy z poprzednich gier z platformy Steam.

Tytuł można kupić w edycji standardowej (260-280 zł) oraz Deluxe (350-370 zł), przy czym ta druga pojawiła się tylko na konsolach. Wersja Deluxe zawiera następujące cyfrowe bonusy:

 • kontrakty trybu eskalacji
 • garnitury i przedmioty z edycji Deluxe
 • cyfrowa ścieżka dźwiękowa
 • cyfrowa wersja książki World of HITMAN
 • komentarz reżyserki - wprowadzenie do misji

Składając zamówienie przedpremierowe, otrzymujemy pakiet Trinity Pack, zawierający garnitury, teczki oraz bronie inspirowane trylogią World of Assassination.


Historia

Hitman 3 to wielkie zakończenie trylogii IO Interactive. Choć wygląd Agenta 47 zmienia się nieco z gry na grę, to wciąż ten sam bezwzględny i oszczędny w słowach profesjonalista, który wykazuje się niezwykłą biegłością w swoim fachu. IO Interactive twierdzi, że tym razem bohater podejmuje się najważniejszych kontraktów w karierze.

To kulminacja kariery Agenta 47

Zabójca ponownie będzie współpracował z agentką Dianą Burnwood, która zajmuje się koordynowaniem misji. Tym razem połączy siły również z dawno niewidzianym przyjacielem, Lucasem Greyem. Ostatecznym zadaniem będzie eliminacja partnerów sekretnej organizacji Providence. „Kiedy kurz już osiądzie, Agent 47 i jego świat nigdy nie będą już tacy sami” - przekonują twórcy.

Z zapowiedzi IO Interactive wynika, że fabuła Hitmana 3 ma większe znaczenie niż w poprzednich odsłonach cyklu. Jest też mroczniejsza, ale zarazem opowiedziana w przejrzystszy sposób, aby gracz wyniósł więcej z historii.

Grey to przyjaciel Agenta 47 z dawnych lat. Gracze znają postać z poprzednich części cyklu

Nowości, gameplay, lokacje

IO Interactive nie stawia na rewolucyjne zmiany w kontekście rozgrywki. To ponownie dobrze znany graczom schemat zabawy: trafiamy do otwartych na eksplorację lokacji i szukamy sposobu eliminacji celu - albo za pomocą broni i gadżetów, albo z wykorzystaniem otoczenia czy innych sprytnych sposobów.

Agent 47 ma jednak na wyposażeniu nową „zabawkę” - wielofunkcyjny aparat. Bohater może użyć urządzenia do odblokowania zamka elektronicznego czy zdobycia dodatkowych, istotnych dla misji informacji o lokacji. Gadżet może być też konieczny do zrealizowania konkretnych ścieżek w misji. Przykładowo w pierwszym zadaniu, rozgrywającym się w Dubaju, jedna z postaci żąda zdjęcia na potwierdzenie pewnego zabójstwa. Gracze mają też możliwość uchwycenia wartych zapamiętania widoków.

Lokacje ponownie przygotowano z dużą pieczołowitością

Główny bohater ponownie może korzystać z broni palnej i wdać się w strzelaninę, ale zdecydowanie nie jest to najlepsze wyjście - chyba że mówimy o pojedynczych, dobrze wymierzonych strzałach z wytłumionego pistoletu lub karabinu snajperskiego. W otwartym starciu z uzbrojonymi napastnikami postać nie ma jednak szans.

Zamiast tego należy odwracać uwagę strażników, obezwładniać ich i infiltrować różne obiekty czy pomieszczenia, szukając okazji do stopniowego zbliżenia się do celu. Łysy zabójca oczywiście nie wszędzie jest mile widziany, dlatego może się przebierać za inne osoby czy pracowników służb, by dostać się tam, gdzie teoretycznie nie powinien przebywać.

Jeśli chodzi o lokacje, to w Hitman 3 wprowadza sześć nowych:

 • Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie
 • Dartmoor, Anglia
 • Chongqing, Chiny
 • Berlin, Niemcy
 • Mendoza, Argentyna
 • Rumuńskie Karpaty
Wakacje na Mendozie? Może kiedy indziej, kontrakt czeka

Właściciele poprzednich dwóch części serii otrzymają jednak pełną trylogię przeniesioną do Hitman 3. Oznacza to, że w ramach gry odwiedzą łącznie ponad 20 lokacji.

Wszystkie misje zadziałają w ramach połączonego systemu, co oznacza, że w starszych lokacjach Agent 47 będzie mógł używać przedmiotów zdobytych w ramach misji w Hitman 3.


Tryb VR

Po raz pierwszy w historii, Hitman przenosi się do świata wirtualnej rzeczywistości. Z trybu VR skorzystają właściciele konsol Sony oraz gogli PS VR.

W ten nietypowy dla serii sposób będzie można ukończyć misje nie tylko z Hitman 3, ale też dwóch poprzednich odsłon cyklu. Mamy więc między innymi okazję do wzięcia udziału w paryskim pokazie mody w zupełnie inny sposób, niejako samemu chodząc po wybiegu dla modeli.

Większość czynności gracz musi oczywiście wykonać własnoręcznie. Dzięki kontrolerom Move konsola rozpoznaje ruchy dłoni i przekłada je na obraz.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze