Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trylogia Hitman zmierza do Xbox Game Pass. W planach wiele nowości do trzeciej części

Hitman 3 trafi na Steama.

IO Interactive ujawniło, że 20 stycznia usłudze Game Pass pojawi się Hitman Trilogy, czyli pakiet trzech ostatnich części cyklu. Kolekcja trafi do abonamentu na PC i konsolach Xbox, a zestaw zadebiutuje także na PS5 i PS4.

To jednak nie wszystko, ponieważ jednocześnie poinformowano, że we wspomnianym terminie trzecia odsłona serii ukaże się na Steamie. Przypomnijmy, że dotychczas na komputerach osobistych pozycja dostępna była tylko w Epic Games Store.

Ujawniono też nowości, które trafią do Hitmana 3 drugim roku rozwoju gry. 20 stycznia twórcy dodadzą Elusive Target Arcade, czyli wariację na temat nieuchwytnych celów. W nowym trybie staniemy przed zadaniem wyeliminowania wskazanej osoby, ale będziemy mieli tylko jedną szansę - w razie niepowodzenia, będziemy musieli poczekać 12 godzin na kolejną próbę.

Kontrakty w Elusive Target Arcade składają się z trzech celów

Tego samego dnia na PC pojawi się moduł pozwalający grać w produkcję w rzeczywistości wirtualnej - darmowy dla wszystkich posiadaczy gry. Do VR dostosowano także treści z wcześniejszych odsłon, do których w „trójce” uzyskają dostęp właściciele obu tytułów.

Wiosną ukaże się zaś Freelancer - nowy tryb rozgrywki z elementami roguelike. Zabawę rozpoczniemy w kryjówce, którą dostosujemy do własnych preferencji (nie zabraknie możliwości zmiany dekoracji) i dobierzemy wyposażenie pasujące do naszego stylu rozgrywki.

Z bazy uzyskamy dostęp różnych kampanii, w których zmierzymy się z przestępczymi imperiami. W skład każdej wejdzie kilka misji, które wykonamy w dowolnej kolejności. Co ciekawe, w przypadku ewentualnej porażki, utracimy sprzęt zgromadzony podczas zadania.

We Freelancer pojawi się specjalna baza

Pod koniec roku do tytułu w wersji PC trafią różne ulepszenia, w tym opcja zabawy z włączonym ray tracingiem, czyli śledzeniem promieni w czasie rzeczywistym. W planach jest także dodanie obsługi XeSS - poprawiającego działanie gry rozwiązania od Intela.

Poza tym jeszcze w 2022 roku Hitman 3 wzbogaci się o nową mapę. Szczegóły nie są znane, wiadomo jedynie, że lokacja ma nazwę roboczą Rocky.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze