Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hitman 3 na Steamie wywołał kontrowersje. Fala negatywnych ocen i zamknięte forum

Problemy i oskarżenia o wysokie ceny.

W miniony czwartek na Steamie pojawił się Hitman 3. Gra nie zanotowała dobrego startu - błędy, problemy z serwerami i zamieszanie z cenami zaowocowało falą negatywnych ocen.

Aktualnie recenzje produkcji na wspomnianej platformie są mieszane - na 531 opinii, jedynie 49 procent jest pozytywnych, przy czym jeszcze kilka godzin temu współczynnik wynosił tylko 42 procent. Czym to jest spowodowane? Zacznijmy od początku.

Hitman 3 ukazał się rok temu, choć na PC dostępny był tylko w Epic Games Store. Teraz gra trafiła do sklepu Valve, ale fani narzekają, że jest zbyt droga - podstawowa wersja kosztuje 249 zł, a więc tyle ile inne debiutujące na rynku nowości.

Fani nie są przychylni Hitmanowi 3 na Steamie

Gracze zarzucają twórcom z IO Interactive, że podwyższyli ceny na innych platformach, by odzwierciedlały te na Steamie. To nie jest jednak prawda - w lutym 2021 roku pozycja w usłudze twórców Fortnite oferowana była także za 249 zł.

Fani krytykują też mnogość różnych edycji i DLC, które nie są precyzyjnie opisane i wprowadzają w błąd. Przykładem są tak zwane Access Passy, które posiadaczom Hitmana 3 pozwalają uzyskać dostęp do misji z poprzednich części. Problem w tym, że właściciele starszych odsłon nie muszą kupować zestawów, bo mogą zdobyć zawartość bez dodatkowych opłat, o czym jednak autorzy wyraźnie nie informują w opisach przepustek.

Czy cena Hitmana 3 na Steamie jest zbyt wysoka?

Kolejnym kontrowersyjnym elementem jest obowiązkowe połączenie z internetem, by móc grać w pojedynkę. Tyle tylko, że są kłopoty z serwerami - gra zadebiutowała także w Game Passie, którego użytkownicy doprowadzili do przeciążenia i awarii infrastruktury sieciowej.

Do tego dochodzi stan techniczny modułu VR w Hitman 3. Tryb zawiera szereg, niekiedy absurdalnych błędów, które ochoczo pokazują internauci w mediach społecznościowych - są nawet trudności z likwidowaniem przeciwników.

Zwieńczeniem kontrowersji jest subreddit gry, czyli zbiór wątków poświęconego produkcji na forum Reddit. Rozczarowani tytułem fani wyrażali niezadowolenie właśnie we wspomnianym serwisie, ale sytuacja wymknęła się spod kontroli.

W efekcie tymczasowo wyłączono dział. Powodem było nękanie konkretnych użytkowników i naruszenie bezpieczeństwa, w wyniku którego moderatorzy stracili kontrolę nad witryną. Podkreślono, że z decyzją nie miało nic wspólnego studio IO Interactive. Subreddit już jednak otworzono.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze