Skip to main content

Hi-Fi Rush - poradnik i najlepsze porady

Najważniejsze wskazówki dla zaczynających zabawę.

Witajcie! Przed wami poradnik do Hi-Fi Rush. Dowiecie się z niego, jak skutecznie walczyć i rozwijać postać, jak pokonać wybranych wrogów i bossów oraz uzyskacie wiele wskazówek. Poznacie również metody umożliwiające ułatwienie sobie rozgrywki.

Fabuła gry skupia się na postaci Chaia - młodego fana muzyki rockowej, którego serce zostało przypadkowo połączone z odtwarzaczem MP3. Teraz chłopak musi znaleźć drogę ucieczki z siedziby złej korporacji, która zamierza go zlikwidować. Efektywność gracza zależy w głównej w mierze od jego poczucia rytmu: wyprowadzanie ataków, parowanie i elementy eksploracji wymagają zgrania się z przygrywającymi w tle utworami.

Życzymy miłej lektury i dobrej zabawy w Hi-Fi Rush!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:

Porady i rozgrywka

Tutaj znajdziecie informacje na temat podstawowych mechanik w grze oraz taktyki na pokonanie wybranych przeciwników


Interfejs i wskazówki

Poniżej znajdziecie opis wszystkich elementów wyświetlanych na ekranie podczas gry w Hi-Fi - Rush.

  1. Wskaźnik zdrowia,
  2. Wskaźnik energii (Pogłosu),
  3. Wskaźnik sojuszników do wezwania i ich stan,
  4. Panel Wsparcia Rytmicznego (wymaga aktywacji),
  5. Ocena za walkę.

Wskazówki na start

- W czasie eksploracji możesz stracić zdrowie, na przykład wskakując do lawy albo spadając z wysokości. Przez to niektóre walki mogą być trudniejsze, jeśli zaczniesz je z niskim wskaźnikiem życia.

- Nie zwracaj zbytnio uwagi na ruchy postaci, ponieważ te bywają czasem nieco opóźnione. Jednak wykonanie sekwencji ataków zgodnie z wybijanym rytmem jest kluczowe.

- Będziesz mieć poważne problemy z utrzymaniem rytmu, jeśli twój sprzęt powoduje opóźnienia. Postaraj się je zredukować obniżając ustawienia graficzne (np. jakość cieni lub antyaliasingu). Jeśli korzystamy z bezprzewodowego kontrolera lub słuchawek to warto na czas gry podłączyć je kablem, aby zminimalizować opóźnienia.

- Zdobyte Akumulatory przepadają po zakończeniu rozdziału więc używaj ich swobodnie podczas walk z bossami.

- Aby utrzymać się dłużej w powietrzu, po prostu zacznij wyprowadzać ciosy, co „zawiesi” postać nad ziemią.

- Przeciwnicy mogą przerywać twoje combosy. Nie bój się też czasem przerwać je samemu, aby wykonać unik lub parowanie.

- Możesz ładować combo nie atakując żadnego wroga, jeśli zależy ci wyłącznie na specjalnym uderzeniu końcowym.

- Niektóre rozdziały kryją sekretne zadania poboczne - rozmawiaj z napotkanymi robotami, by poznać szczegóły i słuchaj uważnie, co mają do powiedzenia. Cele misji nie będą bowiem widoczne na ekranie.

- Eksploruj obszary misji - nie tylko znajdziesz sekrety i przydatne materiały, ale i przedmioty leczące czy dodatkowe baterie. Po prostu udaj się w kierunku przeciwnym niż ten, który wskazują strzałki prowadzące do celu rozdziału.

Zobacz także