Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hi-Fi Rush - partnerskie ataki, walka w powietrzu

Wzywanie pomocy i ataki powietrzne.

Podczas przechodzenia misji w Hi-Fi Rush, Chai może tymczasowo wezwać na pomoc swoich towarzyszy. Nie tylko wykorzystywać swoje umiejętności samodzielnie, ale też mogą wykonywać wspólnie z protagonistą potężne, wspólne ataki lub podrzucać wrogów ponad arenę, czyniąc ich łatwiejszymi do eliminacji. Poniżej wyjaśniamy działanie ataków partnerskich i walki w powietrzu.


Na tej stronie:


Partnerskie ataki specjalne

Sojusznicy są w stanie zjawiać się na wezwanie, aby wykorzystać swoją charakterystyczną umiejętność, lub też - po zakupieniu odpowiednich technik - asystować przy atakach specjalnych. Jest to świetna alternatywa dla typowego zakończenia kombinacji, ponieważ:

  • Zadają spore obrażenia pobierając tylko jeden pasek Pogłosu
  • Całkowicie niszczą wrogie tarcze i redukują wskaźnik ogłuszenia

Wrogowie nie mogą zablokować ich ataków - po wykonaniu trafienia w rytm (RT na kontrolerze lub lewy Alt na klawiaturze) na koniec kombinacji aktywowana jest cutscenka, a bohater jest nietykalny.

Każdy z sojuszników posiada własne ataki partnerskie, lecz musisz je wcześniej zakupić. Wezwana zostanie osoba aktualnie widoczna pod paskiem zdrowia (wybieramy klawiszem LT na padzie lub F na klawiaturze), chyba że nie nabyłeś jej umiejętności - wtedy akcja i tak nie zostanie wykonana.

Aby zakupić umiejętność sojusznika, przejdź do sklepu w Kryjówce i wejdź w zakładkę Ataki. Używając strzałek na klawiaturze lub krzyżaka na padzie, przełącz się na listę poświęconą wybranemu bohaterowi. Macaron oraz Peppermint posiadają po dwa ataki typu kończącego - te zużywają Pogłos - oraz dwa zwykłe ataki, które zadają mniejsze obrażenia.

Wskazówka: zakup umiejętności Szybkie trafienie w rytm pozwoli ci natychmiast aktywować „trafienie w rytm”, aby wywołać atak specjalny partnera.


Walka w powietrzu

Dobrym pomysłem jest eliminowanie przeciwników pojedynczo. W tym celu możesz wyrzuć oponenta do góry, skupiając się tylko na nim. Znajdując się nad ziemią jesteś zarazem zabezpieczony przed atakami pozostałych robotów. Aby podrzucić wroga, użyj jednej z kombinacji podstawowych:

  • Powstań (cztery lekkie ciosy z pauzą po pierwszym)
  • Wyrzut w powietrze (unik + silny atak)

Kontynuuj, naciskając czterokrotnie lekki atak w powietrzu (kombinacja Powietrzne odliczanie). Sekwencję możesz zakończyć silnym ciosem w dół (Hammer-on), by dodatkowo ranić pobliskie roboty lub użyj liny, by natychmiast przenieść się do kolejnego celu.

Po podrzuceniu wroga, jeśli nie możemy od razu do niego doskoczyć, możemy wezwać na pomoc Peppermint, która za pomocą swoich pistoletów utrzyma go w powietrzu dłużej.

Przywołanie towarzyszy jest również niezbędne, aby w ogóle podrzucić niektórych wrogów. Gdy roboty posiadają błękitną tarczę energetyczną (niszczy ją Peppermint), tarczę fizyczną (tą zajmie się Macaron) oraz pełny Wskaźnik ogłuszenia, to nie możesz ich podrzucić, złapać ani wytrącić z równowagi.

Następnie: Hi-Fi Rush - wskaźnik ogłuszenia, parowanie

Spis treści: Hi-Fi Rush - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hi-Fi Rush - dodatkowe życia: zbiorniki zdrowotne

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hi-Fi Rush

Xbox Series X/S

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze