Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hi-Fi Rush - kupowanie umiejętności, najlepsze ataki

Skąd wziąć nowe ataki i kombinacje.

Na tej stronie wyjaśniamy, jak kupować nowe umiejętności oraz podajemy spis najlepszych umiejętności i ataków, w które warto zainwestować zebrane zębatki w Hi-Fi Rush. Niektóre techniki nie przynoszą wymiernych korzyści, a posiadanie słabych przedmiotów i ataków może utrudnić rozgrywkę w dalszym etapie.


Na tej stronie:


Kupowanie ataków

Umiejętności oraz przedmioty użytkowe nabywasz za walutę - zębatki. Kupisz je u Peppermint albo Macarona w kryjówce. Wystarczy po prostu podejść i porozmawiać z postaciami, a zobaczymy w menu stosowną opcję. Niepotrzebne ataki zwykłe i specjalne możesz sprzedać w tym samym oknie, gdzie dokonujesz zakupu, za 90% ceny.


Najlepsze ataki

Zakładka ataki zawiera kilka nietypowych technik oraz liczne combosy do nabycia. Wybierając kombinacje warto sugerować się trzema parametrami: obszar działania, typ naziemny lub powietrzny, łatwość przejścia do kolejnej kombinacji. Zasugeruj się także złożonością - jeśli kombinacja wydaje ci się za trudna do wykonania lub spamiętania, wybierz inną.

Poniższa lista uwzględnia nietypowe i przydatne ataki, na które warto zwrócić uwagę:

  • Ostre granie - przeciwnik potraktowany tą kombinacją upuści baterie
  • Metalowy cyklon - atak ładowany, obszarowy, bardzo silny. Pełne ładowanie trwa blisko osiem taktów, ale w tym czasie możesz poruszać się, skakać i robić uniki
  • Szybkie trafienie w rytm - natychmiast wyzwala „trafienie w rytm”. Jest to dobra opcja do aktywacji ataków sojuszników
  • Magnetyczny cios w plecy - używając liny znajdź się plecami przeciwnika, który przez chwilę będzie zdezorientowany. Pozwala łatwo rozpocząć kombinację na ruchliwych oponentach i bossach

Korzystając ze strzałek zobaczysz listy umiejętności sojuszników. Każdy posiada cztery niemal identyczne zdolności o tym samym sposobie aktywacji.

Warto też już od początku nabyć dwie umiejętności Peppermint:

  • Zmianokop - atak wykorzystujący Pogłos, przełamujący wskaźnik ogłuszenia i wszelkie tarcze
  • Strzałokop - łatwy do wykonania atak kontrujący po parowaniu lub uniku. Wydłuża kombinacje i przyspiesza wzrost paska ogłuszenia

Umiejętności specjalne

Ataki specjalne wymagają wykorzystania Pogłosu, zdobywanego w czasie walki. Techniki różnią się zasięgiem oraz dodatkowymi efektami (jak powalenie wrogów). Na szczególną uwagę zasługuje Zastrzyk energii, który przywraca większość zdrowia.

Podstawowe ataki wykorzystują dwa segmenty paska Pogłosu. Jeśli bohater nie posiada wystarczająco długiego paska, nie będzie mógł używać technik wykorzystujących więcej segmentów. By rozwiązać ten problem, przejdź do zakładki Przedmioty i zakup Rdzeń elektropogłosu, który wydłuża wskaźnik energii.

Domyślnie Chai może wykorzystywać tylko jeden atak specjalny. Nie zapomnij ustawić aktywnego ataku klikając w zakładce sklepu Shift na klawiaturze lub LT na kontrolerze. Potem przenieś atak z prawej listy na pole po lewej stronie.

W zakładce Przedmioty odnajdziesz też pozycję Ulepszenie miejsca na atak specjalny. W ten sposób możesz przypisać dwie umiejętności i przełączać się między nimi w trakcie walki.

Następnie: Hi-Fi Rush - powtarzanie poziomów, utworów

Spis treści: Hi-Fi Rush - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hi-Fi Rush - poziom trudności, ułatwienia rozgrywki

O autorze

Patrick Homa

Autor

Komentarze