Skip to main content

Hi-Fi Rush - wskaźnik ogłuszenia, parowanie

Obniżanie odporności wroga i odbijanie ataków.

W tym miejscu dowiesz się, jak działa parowanie i czym jest wskaźnik ogłuszenia w Hi-Fi Rush. Trudność ogłuszania i parowania jest zależna od aktualnych ustawień poziomu trudności gry.


Na tej stronie:


Czym jest Wskaźnik ogłuszenia

Wskaźnik ogłuszenia przybiera formę paska widocznego przy głowie silnych wrogów. Gwiazdki (od jednej do trzech) określają, jak wolno wskaźnik będzie opadał podczas twoich ataków. Dopóki nie opróżnisz wskaźnika, twoje ciosy zadają mniej obrażeń, nie możesz przerwać specjalnych ciosów oponenta ani podrzucić go w powietrze.

Wskaźnik kurczy się, gdy skutecznie parujesz lub zadajesz zwykłe ciosy. Pusty przybierze czerwoną barwę. Miej na uwadze, że jeśli przerwiesz wyprowadzanie ciosów we wroga, to po kilku sekundach następuje regeneracja paska.

W czasie walki wzywaj Peppermint oraz Macarona, których ataki przyspieszają wytrącenie z równowagi. Możesz natychmiast ogłuszyć wroga używając ataków specjalnych (zużywają Pogłos), w tym ataki partnerskie.


Parowanie i unikanie ciosów

Parowanie to umiejętność, którą zdobędziesz na późniejszym etapie gry, gdy trafisz do działu Badań i Rozwoju w poszukiwaniu Zanzo. Pozwala zneutralizować każdy atak, jeśli wykonasz odbicie na moment przed uderzeniem. Parowanie jest skuteczniejsze od uników i wyskoków, które nie ochronią bohatera przed obrażeniami od umiejętności obszarowych oraz samonaprowadzających.

Parujesz cios, wciskając w odpowiednim momencie przycisk B na kontrolerze lub E na klawiaturze. U zwykłych przeciwników, należy wcisnąć przycisk parowania w momencie, kiedy ich broń się zaświeci. Wówczas wykonamy obronę w odpowiednim momencie.

W przypadku silnych przeciwników i wieżyczek laserowych sytuacja wygląda nieco inaczej, Najpierw gra wyświetli wskaźnik taktu. Liczba błyskawic pokazuje, ile uderzeń zada przeciwnik oraz w jakim rytmie je wyprowadzi. Musimy wówczas zapamiętać sekwencję i „wystukać” ją na kontrolerze podczas ataku oponenta. Trudność polega na tym, że nie mamy żadnych podpowiedzi wizualnych i musimy polegać w całości na naszym słuchu i wyczuciu rytmu.

Po udanym parowaniu możesz wykonać kontratak. Nie jest to technika domyślna - musisz wcześniej zakupić jedną z kilku dostępnych, na przykład Strzałokop Peppermint. Ataki te nie są silne, ale pozwolą ci wydłużyć serię kombinacji.

Następnie: Hi-Fi Rush - sala treningowa, ćwiczenie ciosów

Spis treści: Hi-Fi Rush - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hi-Fi Rush - partnerskie ataki, walka w powietrzu

Zobacz także