Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hi-Fi Rush - boss Rekka: walka, jak pokonać

Starcie z drugim bossem fabularnym - Rekką.

Na końcu każdego utworu (rozdziału) w Hi-Fi Rush zmierzysz się z bossem lub grupą wrogów. Poznaj wskazówki dotyczące starcia, by z łatwością pokonać drugiego bossa - Rekkę. Walka podzielona jest na cztery etapy, a każdy kolejny jest coraz trudniejszy.


Na tej stronie:


Etap pierwszy

Na początku Rekka używa tylko kilku wolnych ataków podstawowych, szarży oraz ataku obszarowego. Wykonuj nieskomplikowane kombinacje, by móc łatwo uniknąć ataków.

Ważne jest, aby zachować na tym etapie jak najwięcej zdrowia i paska energii. Ponadto zauważ, że twoje ataki nie zakłócają ofensywy Rekki, jak miało to miejsce ze zwykłymi robotami. Sporadycznie boss upuszczać będzie energetyki i baterie, gdy wykonasz silne combo.


Etap drugi

W drugim etapie Rekka posługuje się elektrycznością. Nie zbliżaj się do niej, gdy jest naładowana, bo zostaniesz sparaliżowany. Bądź gotów na wyzwolenie przez nią ataku obszarowego obejmującego całą arenę - uskocz w górę i wykonuj ataki w powietrzu, by zawisnąć nad ziemią dłużej.

Najskuteczniejsza ofensywa to oczekiwanie na szarżę. Gdy przed Rekką pojawi się kolorowy wskaźnik, zacznie ona szarżować w kierunku gracza. Stań przy ścianie i uskocz, aby boss na chwilę ogłuszył się po wbiegnięciu w mur. Użyj liny, by szybko przemieścić się do wroga i wykonaj silną kombinację ciosów.


Etap trzeci

Teraz Rekka będzie posługiwać się rurami jako bronią o dużym zasięgu. Standardowy uskok lub unik jest często nieskuteczny, dlatego używaj liny i magnesów zawieszonych nad areną, by uciec przed atakiem.


Etap czwarty

Na czwartym etapie boss posługuje się wszystkimi pokazanymi do tej pory atakami. Warto ponownie wykorzystać szarżę Rekki na swoją korzyść i atakować, kiedy jest ogłuszona. Nie oszczędzaj też Pogłosu, ponieważ i tak zostanie wyzerowany po walce.

Gdy Rekka jest naładowana elektrycznością lub gdy trzyma w rękach rury, to lepiej do niej nie podchodzić. Możesz jednak wykonać combo nie trafiając bossa i wykorzystać efekt zakończenia kombinacji do zadania obrażeń na odległość.

Następnie: Hi-Fi Rush - robot samuraj: walka, jak pokonać

Spis treści: Hi-Fi Rush - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hi-Fi Rush - zębatki: jak zarabiać, gdzie znaleźć

O autorze

Patrick Homa

Autor

Komentarze