Skip to main content

Hi-Fi Rush - robot samuraj: walka, jak pokonać

Taktyki na starcia z silnym przeciwnikiem.

W tym miejscu przeczytasz, jak skutecznie pokonać samuraja w Hi-Fi Rush. Przedstawiamy dwie skuteczne metody walki i kilka przydatnych wskazówek. Roboty-samuraje to przeciwnicy, z którymi będziesz mieć do czynienia regularnie od rozdziału 4. Jest to oponent jest bardzo mobilny, który szybko od ciebie ucieka.


Na tej stronie:


Wskaźnik ogłuszenia

Samuraje są wyjątkowo wytrzymałymi wrogami i zawsze zostawiaj ich na koniec walki. Zauważ, że przy postaci przeciwnika znajduje się pasek - wskaźnik ogłuszenia. Musisz atakować przeciwnika, aż wskaźnik opróżni się i zmieni kolor na czerwony. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz mógł sparować ataku samuraja ani wyrzucić go w powietrze.

Aby ogłuszyć wroga, atakuj go szybkimi ciosami (nie kończ na siłę combo) i przywołuj na pomoc Peppermint, której atak pistoletami skutecznie uszczupla wskaźnik. Najłatwiej jest ogłuszać samuraja poprzez parowanie jego ciosów, ale to wymaga to bardzo precyzyjnego rytmu. Druga metoda to wykorzystanie ataku specjalnego - natychmiast redukuje pasek do zera.


Furia i sekwencja parowania rytmicznego

Gdy samuraj odniesie sporo obrażeń, przejdzie w tryb furii, używając trudnych do zablokowania kombinacji ataków. Możesz jednak nadal atakować go z użyciem zwykłych ciosów i przy pomocy Peppermint. Możesz oddalić się od wroga, aby wyjść poza zasięg jego ataków, po czym szybko zbliżyć się przy pomocy liny.

Rozzłoszczeni wrogowie - nie tylko samuraj - wciągną cię w sekwencję parowania rytmicznego, co poprzedzone jest animacją. Musisz obserwować i zapamiętać sekwencję w trakcie przerywnika i we właściwym momencie naciskać przycisk odpowiedzialny za parowanie.

Gdy wykonasz sekwencję poprawnie, będziesz miał okazję do zadania ostatecznego ciosu, który także musi zostać wyprowadzony we właściwym czasie (zrównanie okręgów na ekranie). Wtedy jednak musisz wcisnąć przycisk ataku.


Eliminacja wroga bez parowania

Samuraja oraz innych silnych przeciwników możesz pokonać bez aktywowania sekwencji parowania, jednak nie możesz wyjść z tego trybu, gdy zostanie już uruchomiony. Aby go uniknąć atakuj przeciwnika z doskoku, nie pozwalając mu wpaść w furię - a gdy już to nastąpi, zostaw go na chwilę w spokoju, aby powrócił do normalnego stanu.

Nawet gdy wróg posiada pełny ogłuszenia, ataki nadal obniżają jego poziom zdrowia. Możesz wówczas atakować go zwykłymi ciosami, najlepiej korzystając z kombinacji Zmianokop (umiejętność Peppermint) oraz Szybkiego trafiania w rytm. Obie techniki musisz zakupić w kryjówce pomiędzy misjami.

Zmianokop to atak końcowy, wykorzystujący jeden segment paska energii. Pozbawi samuraja blisko jednej czwartej zdrowia. Ponadto natychmiastowo zredukuje jego pasek ogłuszenia, czyniąc go bardziej wrażliwym na ciosy.

Następnie: Hi-Fi Rush - dodatkowe życia: zbiorniki zdrowotne

Spis treści: Hi-Fi Rush - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hi-Fi Rush - boss Rekka: walka, jak pokonać

Read this next