Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hi-Fi Rush - boss Kale: walka, jak pokonać

Konfrontacja z finałowym bossem - Kalem.

Kale to finałowy boss w Hi-Fi Rush. Poniżej przeczytasz, jak unikać jego ataków, jakie posiada mechaniki w kolejnych etapach walki oraz kiedy najlepiej przeprowadzić kontratak. Walka z Kalem bardzo przypomina starcie z Mimosą.


Na tej stronie:


Etap pierwszy

Twój główny cel to szybkie ogłuszenie przeciwnika - kombinacje lekkich ataków, ataki specjalne i wsparcie Peppermint. Przy czerwonym wskaźniku ogłuszenia widocznym przy głowie bossa, wykonuj jak najdłuższe serie ciosów, szczególnie korzystając powietrznych kombinacji.

Nie atakuj, gdy widzisz światło laserów. Drony Kale’a skutecznie uniemożliwiają atak. Strzelają jednak tylko raz lub dwa razy (co takt). Liczne techniki przeciwnika posiadają duży zasięg, ale tylko naziemny. Kluczem do uników są wyskoki i utrzymywanie się w powietrzu.


Etap drugi

Po pierwszej walce Kale otrzyma mechaniczne ramiona. Związana jest w nimi standardowa mechanika: jeśli używa tarczy, wezwij Macarona; jeśli niebieskiej osłony - Peppermint; gdy widzisz ogień z jednej macki od razu przygotuj Korsicę.

Za każdym razem, gdy unieszkodliwisz ramię, musisz je zaatakować, najlepiej silnymi atakami. Jest to łatwy etap: zwykłe ataki nie wpłyną na pasek życia bossa, a jedynie niszczą ramiona. Skoncentruj się i oszczędzaj zdrowie oraz Pogłos.


Etap trzeci

W ostatniej fazie przeciwnik używa wielu obszarowych technik oraz ognia, stąd uniki nieraz mogą być ważniejsze niż parowanie. Niszcząc obronę Kale’a nie używaj kombinacji, tylko pojedynczych ataków i wsparcia sojuszników. Oddal się, jeśli wróg po ciosie pozostawi ogień na arenie.

Sporadycznie boss wykonuje atak na całej arenie, poprzedzony piorunami. Paruj lub podskocz, a potem postaraj się zbliżyć do przeciwnika. Po użyciu tej umiejętności będzie nieco osłabiony i mniej mobilny. Podobna sytuacja dzieje się, gdy wzywa błyskawice wycelowane bezpośrednio w Chaia.

Uważaj też na ataki dronami - w trzecim etapie wykonują sekwencję czterech zamiast ataków. Walkę z bossem kończy pojedyncza sekwencja parowania, która wymaga blokowania ciosów oraz robienia uników.

Końcówka uwzględnia cutscenkę z rytmicznym naciskaniem wyświetlających się przycisków. Tutaj nie musisz się bardzo starać, bo walka jest już w zasadzie skończona, a poprawnie wykonane sekwencje wpływają jedynie na efekty w animacji.

Następnie: Hi-Fi Rush - sekretne zakończenie: jak odblokować

Spis treści: Hi-Fi Rush - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hi-Fi Rush - boss Roquefort: walka, jak pokonać

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hi-Fi Rush

Xbox Series X/S

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze