Skip to main content

Twórca Resident Evil jest gotowy na powrót do tworzenia gier

Mikami jest wolny od wiążącej go umowy.

Wygląda na to, że Shinji Mikami jest gotowy na powrót do tworzenia gier. Twórca Resident Evil opuścił Tango Gameworks w ubiegłym roku, lecz dopiero teraz wygasł najwyraźniej zakaz konkurowania, jaki go obowiązywał.

„Teraz, gdy złamałem już klątwę zakazu konkurencji, pewnie powinienem wrócić do pracy - napisał sam zainteresowany w serwisie X.

Shinji Mikami w lutym ubiegłego roku opuścił studio Tango Gameworks, które założył 12 lat temu i od tego czasu był jego szefem. Firma odpowiadała za The Evil Within, Ghostwire: Tokyo oraz Hi-Fi Rush. Od października 2010 roku właścicielem przedsiębiorstwa jest Bethesda.

Samego dewelopera kojarzyć można lepiej zapewne za sprawą wcześniejszych dokonań w Capcomie. To właśnie on był reżyserem pierwszego Resident Evil i producentem sequela, a później także wielu kolejnych odsłon. Miał też istotny wkład w powstanie serii Devil May Cry oraz Phoenix Wright, jako producent wykonawczy pierwszych części obu tych pozycji.

Hi-Fi Rush ukazało się już po odejściu Mikamiego z Tango Gameworks

W 2007 roku Mikami na kilka lat dołączył do PlatinumGames, gdzie zajmował się nieco chyba niedocenionym Vanquish, by później wyreżyserować Shadows of the Damned dla Grasshopper Manufacture. Ciekawym wpisem w jego dorobku jest także podłożenie głosu pod postać japońskiego robota Takahashiego w Fallout 4.

Nie jest obecnie jasne, czym dokładnie Mikami planuje się zająć. W 2020 roku przyznał, że przed przejściem na emeryturę chciałby wyreżyserować jeszcze jedną grę i zapewnił, że z pewnością nie brakuje mu pomysłów. W ubiegłym roku powtórzył te słowa przy okazji premiery Resident Evil Village.

- Chciałbym stworzyć także własną grę - mówił sam zainteresowany w rozmowie z Junem Takeuchim, producentem Village. - Obecnie powoli się do tego przygotowujemy, a żeby to się udało, muszę oddać wszystkie irytujące zadania komuś innemu.

Zobacz także