Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Heroes of the Storm - Mapa: Podniebna Świątynia (Sky Temple)

Opis mapy oraz porady dla rozgrywki.

Wstępujemy tu do pola bitwy o pustynnym charakterze. Są to tereny wężowego boga Ka, który zaklął swoją moc w znajdujących się tutaj świątyniach (temples). Celem rozgrywki jest zdobywanie tych miejsc kultu. Zostały rozmieszczone na samej górze mapy, w jej centralnej części (obok której znajduje się strażnica) oraz na samym dole pola bitwy.

Miejsca kultu uruchamiane są co jakiś czas, o czym gracz jest powiadamiany za każdym razem. Przejmuje się je poprzez przebywanie w wyznaczonym polu. W wypadku utrzymania ich pod kontrolą, świątynie ostrzeliwują promieniami fortyfikacje nieprzyjaciela. Każda z nich posiada pewną określoną liczbę strzałów. Po ich wyczerpaniu, świątynia częstuje naszego wroga ostatnią, szybką salwą promieni i dezaktywuje się.

Utrzymanie świątyni w kontroli nie sprowadza się jedynie do odpierania ataków drużyny przeciwnej. Każde święte miejsce posiada własnych obrońców. Nie jest wymagane ich pokonanie. Wystarczy, że postać znajduje się w polu świątyni. Potrafią jednak być dokuczliwi, zwłaszcza we wczesnej fazie gry. Pojedynczy bohater może zostać ciężko zraniony lub wypchnięty z obrębu świętego miejsca (za sprawą specjalnej umiejętności pierwszego strażnika).

Na mapie umiejscowione są dwa obozy oblężniczych najemników. Znajdują się tuż przy pierwszych fortyfikacjach dolnej alei. Pomiędzy nimi mieści się obóz bossa mapy. Natomiast mocarni najemnicy umieszczeni są pomiędzy górną i środkową linią, tuż przy ostatnich murach.

Mapa:

 1. Świątynia
 2. Strażnica
 3. Obóz Mocarnych Najemników
 4. Obóz Najemników Oblężniczych
 5. Obóz Bossa

Porady dotyczące rozgrywki:

 • Jeśli aktywuje się świątynia, ruszajcie całą drużyną. Niech nikt nie zostaje na linii albo nie zajmuje zdobywaniem obozów neutralnych. Utrzymanie w kontroli świątyń stanowi główny cel rozgrywki. Starcie z drużyną przeciwną w niepełnym składzie z pewnością przyczyni się do ich utracenia.
 • Utrzymajcie strażnicę w kontroli. Umiejscowiona tuż przy centralnej świątyni, stanowi ważne miejsce strategiczne. Pozwala na odkrycie części terenu obejmującego górną aleję, centralną świątynię oraz obszaru pomiędzy górną a środkową aleją.
 • Jeśli przeciwnik zdobył świątynię, walczcie z nim w jej obrębie. Nie pozwólcie przenieść walki poza świątynię. Wykorzystajcie moment, gdy drużyna wroga jest zajęta neutralizacją strażników. Możecie wtedy na chwilę przerwać ostrzał w stronę waszych fortyfikacji i odbić świątynię.
 • Obserwujcie mapę! Za każdym razem, gdy chcecie zdobyć obóz najemników, bossa czy też ruszyć do świątyni, zawsze sprawdzajcie mapę. Zobaczcie gdzie znajdą się bohaterowie przeciwnika. Upewnijcie się, że wszyscy są widoczni i nikt nie zaskoczy was w walce z najemnikami. Sprawdźcie którą drogą przeciwna drużyna zmierza do świątyni. Będziecie mogli przygotować ewentualną obronę bądź zasadzkę.
 • Macie istotną przewagę? Nie bądźcie „nadgorliwi”. Jeśli dysponujecie dużą przewagą nad przeciwnikiem, na spokojnie doprowadźcie grę do końca. Zniszczyliście więcej fortyfikacji niż wróg, a aktywne są dwie świątynie? Skupcie się tylko na jednej. Będąc „nadgorliwym”, musicie podzielić drużynę. Nawet jeśli przeciwnik ma niższy poziom, całą drużyną może łatwo pokonać pojedynczych bohaterów. W późnej fazie gry, gdy licznik odrodzenia postaci wynosi 60 sekund, każdy martwy bohater przechyla zwycięstwo na korzyść przeciwnika.
 • Kontrujcie świątynie bossem. W wypadku, gdy przeciwnik jest silniejszy, odbicie świątyń stanowi bardzo trudne zadanie. Przy aktywacji świątyni, możecie ruszyć do obozu bossa i go zdobyć. Jest to bardzo silna jednostka, która z łatwością burzy fortyfikacje. Wieże i forty stanowią za słabą obronę przed nim. W takim przypadku przeciwnik jest zmuszony do podzielenia się lub opuszczenia świątyni. Otwiera to przed wami możliwość atakowania wraz z bossem lub odbicie świętego miejsca od osłabionego wroga.

Następnie: Heroes of the Storm - Mapa: Zatoka Czarnosercego (Blackheart's Bay)

Powrót do spisu treści: Heroes of the Storm - Poradnik, Solucja - przewodnik po grze

O autorze

Łukasz Bogdziewicz

Contributor

Komentarze