Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa łatka World of Warcraft, animacja Overwatch i inne

Blizzard na targach Gamescom.

Blizzard przeprowadził dziś internetową prezentację, zorganizowaną na trwających targach Gamescom. Podczas wydarzenia firma ujawniła kilka nowości związanych ze swoimi grami.

Najważniejszym punktem pokazu była kolejna łatka do World of Warcraft. Aktualizacja oznaczona numerem 7.3 zadebiutuje 29 sierpnia, wprowadzając między innymi następny hub - statek Vindicaar.

Z pomocą okrętu (który można ulepszyć) gracze dotrą do Argus - ojczystego świata dranei. Nie zabraknie oczywiście powiązanego z nowym obszarem wątku fabularnego. Do tego Invasions Points, czyli „publiczne scenariusze” pozwalające zwiedzić lokacje kontrolowane przez Legion.

Co tydzień twórcy zamierzają też publikować filmy przybliżające historię, którą deweloperzy planują przedstawić w patchu. Pierwszy dostępny jest poniżej, wraz ze zwiastunem łatki oraz materiałem przedstawiającym najważniejsze elementy aktualizacji.

Zobacz na YouTube
Zobacz na YouTube
Zobacz na YouTube

Blizzard zaprezentował również kolejną animację osadzoną w uniwersum Overwach. Nagranie zatytułowane „Pobudka!” poświęcono Mei - pani klimatolog, która budzi się po dziewięcioletnim okresie hibernacji.

Zobacz na YouTube

Znalazło się też miejsce dla Heroes of the Storm. Twórcy gry pokazali dwa filmy koncentrujące się na ujawnionej parę dni temu postaci Kel'Thuzada - znanego z serii Warcraft doradcy Króla Lisza.

Pierwsze wideo przybliża umiejętności, którymi dysponuje jegomość. Przykładową zdolnością jest Śmierć i Rozkład - po upływie pół sekundy podopieczny wystrzeliwuje kulę, która po trafieniu w cel wybucha i na określonym obszarze zadaje 150 punktów obrażeń.

Natomiast w drugim materiale odpowiedzialni za rozwój Heroes of the Storm deweloperzy opowiadają o procesie przenoszenia Kel'Thuzada do gry.

Zobacz na YouTube
Zobacz na YouTube

Ponadto opublikowano krótkometrażową animację związaną z Hearthstone. Akcja toczy się w karczmie zarządzanej przez Ogniomira Skałowara. Do knajpy trafia Ava - mała dziewczynka, która pojawi się w kolejnych filmach i komiksach poświęconych produkcji.

Zobacz na YouTube

Jednocześnie ogłoszono, że od piątku w karciance dostępna będzie możliwość stoczenia pojedynku z samym Królem Liszem. Twórcy podkreślają, że w trakcie walki przeciwnik dostosuje swoją taktykę do używanej przez gracza klasy.

W planach są również raidy z udziałem mroźnego władcy. Na targach rozegrano pierwszą tego typu grupową bitwę - nim udało się pokonać wroga, poległo dziesięciu tysięcy bohaterów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Android, iOS, PC, Mac

Heroes of the Storm

PC, Mac

See 2 more

Overwatch

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

World of Warcraft

PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze