Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dziś startuje BlizzCon

Z konferencją otwierającą o godzinie 19:00.

Ceremonia otwarcia tegorocznych targów BlizzCon odbędzie się już dzisiaj, 3 listopada, o godzinie 19:00 polskiego czasu.

Gracze będą kibicować w finałach Mistrzostw Świata w Overwatch, a część fanów uważa, że nie obejdzie się też bez ujawnienia nowego dodatku do World of Warcraft.

Będzie się działo?

Skąd taki wniosek? Nie chodzi tylko o fakt, że poprzednie rozszerzenie - Legion - ukazało się rok temu. Jest też reżyser Ion Hazzikostas, którego wypowiedź w jednym z najnowszym materiałów wideo pozostawia niewiele miejsca na spekulacje:

- Jesteśmy podekscytowani, przygotowując się w pocie czoła na BlizzCon i nie możemy się doczekać, by pokazać, nad czym pracowaliśmy - mówił deweloper.

Co jeszcze? Jak wiemy z poprzednich zapowiedzi, nie powinniśmy za to spodziewać się nowości na temat serii Diablo.

„Choć gra będzie dostępna na hali, nie szykujemy żadnych zapowiedzi. Przyjdzie na to czas w przyszłości, ale ten czas jeszcze nie nadszedł” - napisano już we wrześniu na oficjalnym forum dyskusyjnym.

Poza finałami, zapewne doczekamy się nowości związanych z Overwatch, ale nie wiemy, czego oczekiwać. Na Gamescomie ujawniono mapę Junkertown, a także opublikowano animowany film - co zostało na BlizzCon? Być może wieści na temat esportowej ligi.

Hearthstone czeka na zapowiedź trzeciego i ostatniego rozszerzenia w tym roku, więc okazja będzie idealna.

Zobacz na YouTube

Spojrzenie na harmonogram imprezy ujawnia panele pod tytułem „Co dalej?" dla World of Warcraft, Overwatch, Hearthstone i StarCrafta 2, lecz dominują właśnie sesje związane z WoW, co wydaje się być kolejnym argumentem przemawiającym za nowym dodatkiem.

Jedynie prezentacja otwierająca BlizzCon - już tradycyjnie - transmitowana będzie w sieci, podobnie jak turnieje esportowe. Pozostałe atrakcje wymagają już wykupienia specjalnego biletu.