Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Maltael zmierza do sieciowego Heroes of the Storm

Żniwiarz Dusz z Diablo 3.

Blizzard poinformował, że kolejną postacią, która pojawi się w nastawionym na zabawę sieciową Heroes of the Storm, jest Maltael - Żniwiarz Dusz znany z dodatku Reaper of Souls do Diablo 3.

Daty premiery łatki z herosem nie podano, ale niewykluczone, że twórcy opublikują aktualizację w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Żniwiarz Dusz rozprawi się ze swoimi wrogami

Z profilu bohatera na oficjalnej internetowej gry wynika, że reprezentuje klasę zabójcy. Podstawową cechą jegomościa jest działające przez 4 sekundy Piętno Żniwiarza, dzięki któremu przeciwnicy zostają ujawnieni oraz co sekundę otrzymują obrażenia w wysokości 2,5 procent ich maksymalnego zdrowia.

Właściwość dostępna jest we wszystkich atakach podstawowych skierowanych do celów nie będących budowlami. Natomiast postać dysponuje trzema wspomnianymi zwykłymi umiejętnościami.

Pierwsza to Wydarcie Duszy, którą Maltael zadaje 100 punktów obrażeń przeciwnikom objętych Piętnem Żniwiarza. Ponadto za każdego trafionego wroga odzyskuje 44 punkty życia. Jeśli zrani bohaterów, regeneruje równowartość 3 proc. ich maksymalnego zdrowia.

Kolejną zdolnością podstawową jest Upiorne Uderzenie, umożliwiające teleportowanie się do oponenta oznaczonego Piętnem Żniwiarza i zadanie 59 punktów obrażeń. Jednocześnie odświeża efekt wspomnianej cechy.

Ostatnią jest Całun Śmierci - po upływie 1/4 sekundy postać generuje falę czarnej mgły nakładającej na przeciwników Piętno Żniwiarza.

Maltael dysponuje również dwoma umiejętnościami bohaterskimi - Udręczonymi Duszami i Ostatnim Namaszczeniem. Dzięki pierwszej podopieczny zyskuje 20 punktów pancerza i wyzwala nawałnicę dusz, które przez 4 sekundy oznaczają wrogów Piętnem Żniwiarza.

Zobacz na YouTube

Kolejna dwie sekundy po aktywowaniu odbiera wskazanemu bohaterowi obrażenia o równowartości 50 proc. brakującego zdrowia. Jest jednak haczyk - rywalom zabitym z pomocą zdolności skracany jest czas wskrzeszenia o pięć sekund (maksymalnie do 15).

Poza samym Maltaelem przygotowywana aktualizacja wprowadzi jeszcze skórki dla już dostępnych postaci. Nowe modele otrzymają między innymi Tychus, Tracer, Sylvanas, Li-Ming i Zeratul. Do tego następne wierzchowce w formie deski surfingowej i chmurki.

Read this next