Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

God of War - umiejętności: Strażnik (walka w szale)

Zdolności skupiające się na potężnych atakach w spartańskim szale.

Obok wykorzystania w walce tarczy drugim stylem z kategorii Strażnik, jest walka w spartańskim szale.

Jest to specjalny tryb, który można uruchomić po rozwścieczeniu Kratosa. Poziom furii, widoczny w postaci paska znajdującego się pod poziomem życia w lewym dolnym narożniku ekranu, ładujemy poprzez branie udziału w walce oraz zbieranie specjalnych, świecących na czerwono kamieni (od razu zapełniają część paska furii).

W spartańskim szale Kratos staje się znacznie bardziej wytrzymały na ataki rywali, a wyprowadzane przez niego ciosy pięściami (w szale nie można korzystać z topora), zadają rywalom ogromne obrażenia. Spartański szał aktywujemy wciskając jednocześnie lewy i prawy analog (pasek furii musi być zapełniony maksymalnie).

Opuścić go możemy po zakończeniu czasu trwania furii lub przerywając szał samemu, poprzez wciśnięcie prawego analogu. Warto dodać, że pasek furii można zwiększać poprzez znajdowane w skrzyniach Norn, tak zwane Rogi krwistego miodu.


Strażnik - Walka w szale

Poniżej prezentujemy poszczególne opisy umiejętności związanych z walką w trybie spartańskiego szału, czyli furii, w którą potrafi wpaść główny bohater gry.

Uderzenie furii (1 na obrazku powyżej) - w trybie spartańskiego szału wciśnij R1, aby błyskawicznie dotrzeć do oddalonego rywala, a potem wciskaj ten sam klawisz, żeby wyprowadzać szybkie serie ciosów.

Pęd furii (2) - ulepszona wersja Uderzenia furii. Podczas spartańskiego szału wciśnij i przytrzymaj R1, żeby wykonać atak odrzucający dodatkowo wrogów do tyłu.

Jatka furii (3) - finalna wersja Uderzenia furii. W spartańskim szale wciskaj R1, żeby wyprowadzać ciosy przedłużające czas trwania tego ataku.

Spartańskie tupnięcie (4) - w spartańskim szale wciśnij L1, żeby wyprowadzić tupnięcie wybijające z rytmu pobliskich rywali. Przydatna umiejętność zwłaszcza w walkach z większą ilością wrogów.

Spartański przypływa (5) - w spartańskim szale przytrzymaj L1. Po jego zwolnieniu Kratos wykona atak wybijający wszystkich okolicznych wrogów w powietrze, przez co staną się chwilowo bezbronni i podatni na ataki (rozwojowa wersja Spartańskiego tupnięcia).

Wściekłe uderzenie (6) - wciśnięcie w spartańskim szale R2 spowoduje, że Kratos wyskoczy i z powietrza wykona potężny atak odrzucający pobliskich rywali,

Wściekłe ultimatum (7) - rozwojowa wersja Wściekłego uderzenia. Przytrzymaj R2, co doprowadzi do przeprowadzenia potężnego ataku z powietrza o znacznie większym obszarze odrzucania wrogów.Gniew ziemi (8) - ostatni stopień rozwoju Wściekłego uderzenia. W spartańskim szale wciśnij L2, aby Kratos podniósł z ziemi głaz i rzucił nim w wybranych wrogów, zadając im potężne obrażenia.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze