Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza Motorsport 6 za darmo na Xbox One w ten weekend

Dla posiadaczy kont Gold.

Forza Motorsport 6 - kolejna odsłona flagowej serii wyścigów Microsoftu - została udostępniona za darmo na Xbox One, o czym poinformowali twórcy tytułu.

Oferta skierowana jest tylko do posiadaczy kont Gold i potrwa do 8:00 rano w poniedziałek, 29 sierpnia. Produkcję można pobrać bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat z poziomu usługi Xbox Live.

Akcja związana jest ze zbliżającą się premierą Forzy Horizon 3. Gra zadebiutuje 27 września na PC i Xbox One, w związku z czym postanowiono przypomnieć graczom o cyklu.

Forza Motorsport 6 oferuje między innymi tryb kariery, którego ukończenie powinno zająć nawet 70 godzin. Twórcy oddali do dyspozycji 460 samochodów, którymi można ścigać się w 26 lokacjach umiejscowionych w różnych regionach na świecie.

Nowością wprowadzoną w grze są wyścigi nocne oraz deszczowa pogoda. Obie opcje nie są jednak „dynamiczne”, lecz przypisane do danej trasy, z góry, przed startem. Są więc mokry tor Silverstone czy Daytona i Le Mans pod przykryciem nocy.

Do tego tryb wieloosobowy dla 24 osób, 60 klatek na sekundę, a także rozdzielczość 1080p.

„Ściganie nie nudzi nawet po wielu godzinach spędzonych przed telewizorem. Ze spokojem można uznać ten tytuł za nowego króla gier wyścigowych na konsolach” - napisał Łukasz w recenzji Forzy Motorsport 6.

Warto jednocześnie przypomnieć, że na PC dostępna jest bezpłatna wersja gry o podtytule Apex. Zawartość względem konsolowego pierwowzoru jest ograniczona - przykładowo przygotowano tylko 63 auta i 20 tras w 6 lokacjach.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze