Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft potwierdza - darmowa wersja Forza 6 zmierza na PC

Premiera wiosną.

Microsoft oficjalnie potwierdził doniesienia z dzisiejszego poranka - Forza 6 ukaże się na PC z systemami operacyjnymi Windows 10, w ramach darmowej edycji, zatytułowanej Forza Motorsport 6: Apex.

Tytuł ma być zaprojektowany dla osób po raz pierwszy zapoznających się z tą serią gier wyścigowych. W trybie kariery znajdziemy imprezę „Showcase Tour”, składającą się z dwunastu imprez. Za narratorów posłużą dobrze znani fanom motoryzacji James May i Richard Hammond.

Na potrzeby wersji Apex przygotowano nowy system punktacji poczynań, umożliwiający rywalizowanie ze znajomymi i zachęcający do powtarzania wyścigów. Jest też „Spotlight Series” z regularnie zmieniającymi się zawodami.

Zasiądziemy za kierownicami 63. modeli samochodów - tych z funkcją Forzavista. Do tego 20 tras w 6 lokacjach: Brands Hatch, Circuit de Spa-Francorchamps, Rio de Janeiro, Sebring International Raceway, Top Gear oraz Yas Marina.

Szef projektantów - Andy Beaudoin - zapewnił w rozmowie z serwisem IGN, że edycja Apex została przygotowana od podstaw jako produkcja, „która nie jest napędzana transakcjami cyfrowymi”. Nie podano jednak szczegółów na temat płatnych bonusów.

Wiemy za to, że produkcja wykorzysta możliwości bibliotek DirectX 12 na Windows 10, oferując nawet rozdzielczość 4K. Nie zabraknie też systemu sztucznej inteligencji Drivatar.

Osobno dowiedzieliśmy się, że dla „bazowej” wersji Forza 6 na Xbox One wydano dzisiaj rozszerzenie Porsche Expansion Pack, wprowadzające 12 modeli Porsche, ośmiogodzinny tryb kariery oraz tor Virginia International Raceway.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze