Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza 6 bez rozgrywki międzyplatformowej

Przynajmniej na razie.

Okazuje się, że zapowiedziana niedawno Forza Motorsport 6 w wersji PC nie pozwoli posiadaczom komputerów osobistych na rywalizację z właścicielami konsol Xbox One.

Poinformował o tym za pośrednictwem Twittera Aaron Greenberg, który w Microsofcie zajmuje się marketingiem.

- Nie, taka funkcja się nie pojawi, to [gra - dop. red.] wrażenie zaprojektowane pod Windowsa 10 - napisał, odpowiadając na pytanie jednego z fanów o możliwość wspólnej zabawy posiadaczy PC i Xbox One.

- Chcemy umożliwić rozgrywkę międzyplatformową tam, gdzie możemy. Stworzenie ekosystemu zajmuje trochę czasu, a wydanie tej produkcji [Forzy Motorsport 6 - dop. red.] na Win 10 jest tylko pierwszym krokiem - dodaje.

Powyższą wypowiedzią Greenberg zasugerował, że rywalizacja między właścicielami obu platform może kiedyś się jednak pojawić.

Warto przypomnieć, że w Killer Instinct - wydanej początkowo tylko na Xbox One bijatyce, która w tym miesiącu ukaże się na komputerach osobistych - pojawi się funkcja wspólnej rozgrywki posiadaczy PC i konsol.

Forza Motorsport 6 zostanie wydana na pecetach w darmowej, nieco okrojonej względem pierwowzoru edycji. W skład wersji noszącej podtytuł Apex wejdzie mniejsza liczba aut i tras. Premiera gry zaplanowana jest na wiosnę.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły