Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 22 - stwórz pracę: jak zlecić wykonanie roboty

Tworzenie pracy dla pomocników.

W Farming Simulator 22 możesz zlecać pracę pomocnikom, automatyzując najżmudniejsze prace. Jest też alternatywny sposób, który pozwoli ci planować prace bez wsiadania do samochodu. Z tej strony dowiesz się jak działa opcja stwórz pracę.

Standardowo, by zlecić pomocnikowi zadanie musisz wsiąść do maszyny rolniczej, ustawić ją w odpowiednim miejscu i wcisnąć przycisk zatrudnij pracownika, by rozpoczął on pracę.

Zamiast tego jednak możesz zlecić pracę na odległość. W tym celu otwórz opcje za pomocą klawisza Esc (przyciski Menu i Options dla konsol Xbox i PlayStation).

Przejdź teraz do karty Aktywni pracownicy (1) i zaznacz dowolny pojazd (2) na twoich działkach. Wciśnij przycisk Stwórz pracę (3) widoczny u dołu ekranu. Przy prawej krawędzi pojawi się informacja o pracy do zlecenia (4) - jak praca na polu czy transport.

By zlecić pracę, kliknij na przycisk pozycja docelowa (5), a następnie wskaż miejsce na mapie (6), w którym chcesz wykonać zadanie. Może to być pole uprawne, które chcesz przeorać bądź sklep, do którego chcesz dostarczyć plony.

Po kliknięciu na mapę musisz jeszcze określić obrót docelowy (7) - czyli kierunek, w którym pracownik będzie się poruszał po polu. W przypadku transportu nie ma to większego znaczenia.

Na koniec kliknij w przycisk zacznij pracę (8), by pracownik natychmiast wsiadł do maszyny i udał się do miejsca docelowego. Po dotarciu rozpocznie pracę na polu (jeśli taka była zlecona) - pod warunkiem, ze na miejscu nic go nie zablokuje.

Jest to bardzo przydatna opcja szczególnie z uwagi na to, że nie musisz docierać do miejsca pracy. Pozwala to oszczędzić sporo czasu, a także błyskawicznie zaplanować pracę kilku pomocników - na przykład przy rozpoczynaniu upraw na nowej działce.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - pracownicy: jak nająć pomocnika

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze