Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Euro Truck Simulator 2 - rynek pracy: szybkie zlecenie

Zanim staniesz się własnym szefem.

Początki bywają trudne, zwłaszcza, gdy chcemy „pójść na swoje” i założyć dobrze prosperującą firmę. Wielu właścicieli prawdziwych firm transportowych również zaczynało swoją karierę jako szeregowy kierowca w niewielkich przedsiębiorstwach. Grę w Euro Truck Simulator 2 rozpoczynamy z wielkimi planami.

Zanim jednak wprowadzimy je w życie, musimy zarobić na pierwszą ciężarówkę, bez której zbudowanie firmy pozostanie mrzonką. Gra bardzo szybko zaproponuje ci odwiedzenie banku celem zaciągnięcia pożyczki, jednak początkowo może to być nienajlepszy pomysł. Więcej o tym aspekcie przeczytasz na stosownej stronie naszego poradnika.

Początkowo możemy bez ograniczeń korzystać z jednorazowych ogłoszeń o pracę, czyli szybkich zleceń transportu z punktu A do punktu B. Kilometraż i stawki są bardzo różne, ale zlecenia koncentrują się na okolicy, w której aktualnie przebywasz lub sąsiednich miastach.

Szybkie zlecenia dla zewnętrznych firm charakteryzują się tym, że odbywają się w różnych ciężarówkach należących do zleceniodawcy. Nie musimy więc martwić się o paliwo czy zmęczenie, gdyż zazwyczaj do pracy przystępujemy wypoczęci i z wystarczająco zatankowanym ciągnikiem. Wydawałoby się więc, że to praca marzenie. Stawki jednak nie są zbyt wysokie.

Musisz także pamiętać o tym, że za wszelkie uszkodzenia czy to ciężarówki, czy naczepy, będziesz musiał zapłacić. Odpowiednia kwota nie będzie potrącona z twojego konta, ale wszelkie koszty zostaną pobrane po wykonaniu zlecenia. Wówczas będziesz mógł dokładnie przyjrzeć się kosztom, na jakie naraziłeś pracodawcę.

Ekran szybkiego zlecenia w Euro Truck Simulator 2.

Jak przyjąć pierwsze zlecenie

W menu głównym rozgrywki, w dolnej belce zauważysz przycisk o nazwie Rynek pracy (1). Naciśnij go, aby wywołać niewielkie okno na środku ekranu, w którym wybieramy opcję Szybkiego zlecenia (2).

Pojawi się wówczas kolejne okno wraz z listą dostępnych zleceń (3). Znajduje się tam kilka ważnych informacji o rodzaju transportu. Możesz więc sprawdzić co będziesz przewozić, z jakiej firmy do jakiej, czas oczekiwania oraz termin wygaśnięcia oferty i ciężarówką, którą będziesz prowadził.

Wszystkie te informacje są jednak mniej istotne, gdyż najważniejszym elementem jest wynagrodzenie. Uważaj tylko na to, aby nie dobierać na szybko zleceń za jak największe pieniądze. Dużo ważniejszą informacją jest zarobek za przejechany kilometr. Może zdarzyć się więc taka sytuacja, że finalna kwota będzie nieznacznie większa, ale zamiast tego będziesz musiał przejechać o sto kilometrów więcej.Dobieraj zatem zlecenia mądrze, aby nie tracić zbyt dużo czasu. Z czasem i rozwijaniem umiejętności kierowcy będziesz otrzymywał coraz bardziej intratne propozycje pracy. Po kliknięciu na któreś zlecenie możesz także spojrzeć na mapę, na której zostanie oznaczona trasa do przemierzenia.

Nie ma znaczenia w którym mieście zakończyłeś poprzedni transport. Po wyborze zewnętrznego zlecenia zostaniesz automatycznie przeniesiony do danej firmy transportowej, a naczepa będzie już podczepiona do ciągnika.

O autorze
Komentarze