Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rosyjskie DLC do Euro Truck Simulator 2 ukaże się dopiero po zakończeniu wojny w Ukrainie

Dodatek był niemal ukończony.

Heart of Russia to nowy dodatek do Euro Truck Simulator 2, wprowadzający obszary w Rosji. Kiedy jednak Rosjanie zaatakowali Ukrainę, twórcy zdecydowali się wstrzymać premierę. Teraz wydali oświadczenie, w którym odnieśli się do dalszych losów projektu.

W komunikacie opublikowanym na blogu studia SCS Software przedstawiciele zespołu wyjaśniają, że w momencie wybuchu wojny rozszerzenie było niemal gotowe - deweloperom pozostało od sześciu do ośmiu tygodni prac. Autorzy podkreślają też, że w powstanie DLC włożyli sporo wysiłku, by wprowadzany region wyglądał „fantastycznie”.

Wszystko zmieniło się, gdy rosyjskie wojska wkroczyły na Ukrainę. Losy Heart of Russia stanęły pod znakiem zapytania - twórcy stanęli przed dylematem, czy powinni nie tylko wydać dodatek, ale czy w ogóle dokończyć realizację projektu. Po tygodniach rozważań podjęto ostateczne decyzje.

SCS Software tłumaczy, że przygotowując gry, stara się być „apolityczne”, chroniąc fanów przed jakimikolwiek kontrowersjami. Studiu zależy przede wszystkim na łączeniu ludzi poprzez pasję, jaką jest zamiłowanie do symulatorów jazdy ciężarówkami.

Ponieważ jednak Heart of Russia dotyczy bezpośrednio Rosji, a tak wiele osób cierpi, postanowiliśmy wstrzymać się z wydaniem DLC, żeby nie było postrzegane jako wsparcie lub tolerancja dla agresji” - zaznaczają autorzy.

Głęboko wierzymy, że istnieje nadzieja na to, by dumny naród Ukrainy zwyciężył, a cierpienie zostało zakończone. Niesprawiedliwość nie może i nie powinna wygrać. Kiedy nadejdzie czas odbudowy i uzdrowienia Ukrainy, postaramy się znaleźć sposób, aby Heart of Russia odegrało w tym procesie jakąkolwiek rolę, dla wszystkich” - podsumowują deweloperzy.

Przypomnijmy: w poprzednich dodatkach do Euro Truck Simulator 2 wprowadzono już część rosyjskich terenów w formie obwodu Kaliningradzkiego, ale nowe rozszerzenie miało zaimplementować regiony ze wschodu i południa kraju.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze