Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Euro Truck Simulator 2 - poradnik i najlepsze wskazówki

Zlecenia, prowadzenie firmy, ulepszenia ciężarówek i porady ogólne.

Witamy w poradniku i solucji do gry Euro Truck Simulator 2, w której pniemy się po szczeblach kariery, doprowadzając do powstania wielkiej firmy transportowej. Zabawę rozpoczynamy od podrzędnego kierowcy, aby w końcu pracować na własny rachunek i zatrudniać kolejnych kierowców, którzy poprowadzą ciężarówki naszej własnej floty.

Euro Truck Simulator 2 - znany także jako ETS 2 - to kontynuacja znanego i lubianego cyklu koncentrującego się na prowadzeniu wielkich ciężarówek i przewożeniu mniej lub bardziej cennych ładunków. W tej części gry twórcy położyli jeszcze większy nacisk na ekonomię i prowadzenie własnej firmy.

W poradniku znajdziesz garść porad ogólnych oraz omówienie poszczególnych aspektów związanych bezpośrednio z rozgrywką i prowadzeniem wielkich pojazdów.

Życzymy miłej lektury i szerokości!


Spis treści

W tym miejscu zapoznasz się z mechaniką rozgrywki oraz szczegółami dotyczącymi transportu i zakładania własnej firmy.

Wkrótce dalsze aktualizacje.


Porady ogólne

- Bardzo szybko otrzymasz propozycję pierwszej pożyczki od banku. Chociaż propozycja wydaje się być mocno kusząca, gdyż dzięki takiej pomocy będziesz mógł od razu kupić swoją pierwszą, własną ciężarówkę, to lepiej na początku skorzystać z gotowych, choć słabiej płatnych zleceń.

- Koszty prowadzenia firmy i potrzeba szukania jak najbardziej intratnych zleceń mogą początkowo spowodować, że nie będzie cię stać na opłacenie raty, więc lepiej jest mieć zapas gotówki. Pierwszą pożyczkę najbezpieczniej jest zaciągnąć, jeśli na koncie posiadamy około 50 tysięcy euro.

- Respektuj przepisy drogowe. Przejazd na czerwonym świetle poskutkuje automatycznym naliczeniem mandatu, nawet gdy w pobliżu nie znajduje się żaden patrol policji. Kwoty takich mandatów może nie są wysokie, ale ryzykujesz także zderzenie z innym pojazdem, a więc jeszcze wyższy mandat oraz zniszczenie ładunku. To oznacza z kolei mniejszy zarobek.

- Pamiętaj, że w każdym momencie możesz zapisać stan gry. Nawet, gdy podjąłeś się bardzo dalekiej dostawy, możesz wykonać manualny zapis, aby później rozpocząć zabawę od ostatniego miejsca. Ciężarówkę będziesz musiał jednak rozpędzać od początku.

- Używaj kierunkowskazów. To nie tylko dodatek, który ma na celu zwiększyć realizm płynący z rozgrywki. Kierowcy sterowani przez sztuczną inteligencję będą to widzieć i spróbują odgadnąć, do jakiego manewru się przymierzasz, odpowiednio reagując i często ułatwiając ci dany plan.

O autorze
Komentarze