Skip to main content

Euro Truck Simulator 2 otrzyma ukraińskie DLC, by wspomóc zaatakowany przez Rosję kraj

Dochód ze sprzedaży trafi na cele charytatywne.

Twórcy Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator z SCS Software dołączają do studiów wspierających Ukrainę. Zespół pracuje nad specjalnym DLC, z którego dochód deweloperzy przekażą na cele charytatywne.

Deweloperzy przygotowują paczkę z malowaniami dla ciężarówek utrzymanych w ukraińskich barwach. Data premiery dodatku nie jest znana - wiadomo jedynie, że pojawi się na Steamie „tak szybko, jak to możliwe”.

W oficjalnym komunikacie nie sprecyzowano, które dokładnie gry otrzymają DLC, ale można założyć, że pakiet zmierza do dwóch najważniejszych produkcji studia SCS Software, a więc Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator. Cały dochód ze sprzedaży trafi do organizacji charytatywnych wspierających Ukrainę, która zmaga się z inwazją Rosji.

Chociaż nasze zespoły są wielonarodowe, główna część firmy pochodzi z czeskiej Pragi. Historia naszego kraju niesie ze sobą pamięć smutnych wydarzeń, które w rezonują z tym, co w ostatnich dniach, tygodniach i miesiącach dzieje się w Ukrainie. Widzimy podobieństwa z tym, co wydarzyło się u nas w 1938 i 1969 roku” - tłumaczą przedstawiciele ekipy.

To nie wszystko: SCS Software przekazało już organizacjom charytatywnym wspierającym Ukrainę 20 tysięcy euro i nie wyklucza kolejnych wpłat. Studio pomaga również na różne sposoby swoim pracownikom, podobnie jak indywidualni deweloperzy.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

Read this next