Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rosyjskie DLC do Euro Truck Simulator 2 nie zostanie wydane

Choć było prawie gotowe.

Rosyjski dodatek do Euro Truck Simulator 2 - Serce Rosji - nie ukaże się w najbliższym terminie, choć był już niemal ukończony. Jak przyznał szef studia SCS Software, już sam tytuł byłby obrazą, podczas gdy Ukraina zmaga się z inwazją na swoim terytorium.

Rozszerzenie zapowiedziano w marcu ubiegłego roku, a rozmiar kraju - jak można się domyślać - sprawiał, że prace zajmował nieco dłużej niż przy standardowych DLC do popularnego symulatora. Obecnie trwały już jednak ostatnie testy.

- W pierwszych dniach myśleliśmy, że wojna szybko się zakończy, co wtedy? - mówi szef SCS, Pawel Šebor, w rozmowie z serwisem Vortex. - Ale stało się jasne, że trzymanie się obecnych planów i zachwalanie piękna Rosji nie jest możliwe.

A miało być tak pięknie

- Być może nawet tytuł nie jest już pewny, ponieważ Serce Rosji to teraz emocjonalnie nacechowana nazwa i może prowokować lub ranić część osób.

- Mamy w szufladzie DLC, którego prawdopodobnie nie możemy obecnie wydać. Pomijając fakt, że nikt z Rosji nie mógłby go kupić, po prostu prowokowalibyśmy ludzi dobrej woli. Zamierzamy poczekać i mamy nadzieję, że Ukraina wygra, i to nie ze względu na dodatek - dodaje Šebor.

Część Rosji - Obwód Kaliningradzki - jest już dostępna w grze, wprowadzona w rozszerzeniu Beyond the Baltic Sea. Heart of Russia koncentruje się na „właściwej” części kraju, dalej na wschód i południe.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze