Skip to main content

Elden Ring (dodatek) - Złoty hipopotam

Trzeci boss w dodatku Shadow of the Erdtree.

Złoty hipopotam to trzeci boss, z jakim zmierzymy się w dodatku Shadow of the Erdtree do gry Elden Ring. Spotkamy go zaraz po dotarciu do lokalizacji Donżon Cienia. Nie jest to na szczęście specjalnie trudny przeciwnik, stanowiąc raczej rozgrzewkę przed resztą wrogów, jakich spotkamy w twierdzy. Niemniej, jak w wypadku każdego bossa, należy mieć się na baczności.


Na tej stronie:


Złoty hipopotam - jak się przygotować

Złoty hipopotam nie jest przesadnie wymagającym przeciwnikiem, ale mimo wszystko do walki warto się porządnie przygotować.

  • Wykorzystaj posiadane runy, aby maksymalnie rozwinąć swoją postać. Jeśli masz zapas kamieni kowalskich, to warto rozważyć powrót do Stołu Utraconej Łaski i wzmocnienie swojego wyposażenia u kowala.
  • Złoty Hipopotam jest odporny na ataki nakładające status. Wykazuje natomiast podatność na obrażenia tnące. Dobrym wyborem są więc sztylety, miecze oraz olbrzymie miecze.
  • Boss ma niski współczynnik równowagi i względnie łatwo go ogłuszyć. Około pięciu trafień silnymi atakami będzie w stanie na chwilę wyłączyć go z walki i pozwoli nam wyprowadzić inne ciosy.
  • W miejscu odpoczynku wykorzystaj znalezione Fragmenty Ostrodrzewa i Prochy czcigodnego ducha, aby zwiększyć swoje błogosławieństwa (wpływają na odpowiednio: moc gracza i moc przyzwanych towarzyszy). Błogosławieństwa działają pasywnie i mogą znacznie ułatwić starcie.

Złoty hipopotam - I etap walki

Na początku starcia hipopotam zawsze znajduje się w rogu areny i pozostanie pasywny, dopóki nie podejdziemy bliżej.

  • Bardzo prawdopodobne, że już na początku walki wróg rzuci się na nas i spróbuje nas złapać szczękami. Większość początkowych ataków bossa opiera się na próbach przygniecenia naszej postaci agresywnymi skokami. Należy pozostawać cały czas w ruchu i wykonywać uniki.
  • Musimy bardzo uważać, aby nie znajdować się zbyt blisko paszczy potwora. Jeśli rozdziawi gębę i zacznie sunąć w naszą stronę, to po chwili może nas złapać i zacząć uderzać o ziemię, co zadaje ogromne obrażenia. Szczególnie niebezpieczne mogą być sytuacje, jeśli boss zdołał nas zagonić pod ścianę - wówczas możemy nie mieć drogi ucieczki.

Złoty hipopotam - II etap walki

Kiedy uszczuplimy zdrowie bossa o około 1/3, to wówczas przejdzie on transformację. Na jego grzbiecie pojawią się kolce. Oprócz atakowania nas znacznie bardziej agresywnie niż dotychczas przeciwnik otrzyma także dostęp do puli nowych ataków.

  • Kiedy kolce zaczną świecić się na złoto, wówczas hipopotam wykona wysoki skok i zacznie się przez chwilę turlać po arenie. Natomiast nastroszenie kolców na grzbiecie sprawi, że część z nich wystrzeli w powietrze i zaczną spadać na ziemię, powodując duże obrażenia obszarowe. W końcu jest także atak z kolcami na krótkim dystansie - wówczas boss rzuci się na ziemię kolcami w stronę gracza.

Złoty hipopotam - nagrody

Za pokonanie bossa otrzymujemy:

  • Aspekty Tygla: Ciernie
  • 2 fragmenty Ostrodrzewa
  • 200 tys. runów

Następnie: Elden Ring (dodatek) - Messmer Palownik

Spis treści: Elden Ring Shadow of the Erdtree - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring (dodatek) - Donżon Cienia

Zobacz także