Skip to main content

Elden Ring (dodatek) - Rycerz Czarnego Więzienia

Opcjonalny boss w Cmentarnej Równinie.

Rycerz Czarnego Więzienia to jeden z opcjonalnych bossów, z którymi możemy się zmierzyć w dodatku Shadow of the Erdtree do gry Elden Ring. Za pokonanie go zdobędziemy nowy miecz oraz zestaw pancerza.


Na tej stronie:


Rycerz Czarnego Więzienia - gdzie znaleźć

Przeciwnik ten znajduje się w krypcie w regionie Cmentarna Równina. Będąc na miejscu, kierujemy się w stronę dużego kanionu w zachodniej części lokacji. Po drodze zobaczy my wystające z ziemi niebieskie stworki. Po minięciu ich i wjechaniu pomiędzy kamienne sarkofagi zobaczymy kryptę z dwoma figurami stworów po bokach.


Rycerz Czarnego Więzienia - jak się przygotować

Rycerz Czarnego Więzienia nie jest przesadnie wymagającym przeciwnikiem, ale problemem może być fakt, że podczas tej walki nie możesz przyzwać duchów do pomocy. Dlatego też mimo wszystko do walki warto się porządnie przygotować.

 • Wykorzystaj posiadane runy, aby maksymalnie rozwinąć swoją postać. Jeśli masz zapas kamieni kowalskich, to warto rozważyć powrót do Stołu Utraconej Łaski i wzmocnienie swojego wyposażenia u kowala.
 • W miejscu odpoczynku wykorzystaj znalezione Fragmenty Ostrodrzewa, aby zwiększyć swoje błogosławieństwo. Błogosławieństwo działa pasywnie i może znacznie ułatwić starcie.

Rycerz Czarnego Więzienia - jak pokonać

Rycerz Czarnego Więzienia nie jest przesadnie wymagającym przeciwnikiem, a jego pula ruchów jest ograniczone. Niemniej problemem może być brak możliwości przyzwania do pomocy duchów oraz używany przez przeciwnika długi miecz o sporym zasięgu.

 • Od razu po wejściu na arenę warto pobiec w stronę przeciwnego końca pomieszczenia, gdzie pojawi się boss. Jeśli będziemy zachowywać dystans, to wróg wyjmie kuszę i zacznie strzelać w nas szybką serią ognistych pocisków. Jeśli do tego dojdzie, to należy unikać strzałów, ruszając się na boki.
 • Drugim niebezpiecznym atakiem jest możliwość wystrzelenia w naszą stronę magicznego pocisku. Kiedy zobaczymy, że przeciwnik unosi miecz nad głową i zaczyna ładować w nim energię, to musimy się przygotować, że za chwilę w naszą stronę zostanie wystrzelony biały pocisk. Należy użyć tarczy lub odskoczyć na bok.
 • Większość standardowych ataków bossa składa się z nieco powolnych, ale bardzo silnych ciosów zadawanych mieczem. Na szczęście przeciwnik nie łączy ich w skomplikowane kombosy, dlatego parowanie tarczą i wykonywanie kontrataków powinno być dobrą taktyką.
 • Należy zachować dużą ostrożność, jeśli otrzymamy obrażenia i będziemy chcieli zregenerować zdrowie. Kiedy tylko wyjmiemy naszą Butelkę szkarłatych łez, boss od razu pobiegnie w naszą stronę i wyprowadzi atak, aby nam to uniemożliwić. Jeśli chcemy się uleczyć, to musimy oddalić się od wroga albo najpierw powalić go na ziemię.
 • Wróg także posiada na swoim wyposażeniu jedną miksturę magiczną, której użyje podczas walki do jednorazowej regeneracji części zdrowia.

Rycerz Czarnego Więzienia - nagrody

Za pokonanie bossa otrzymujemy:

 • 70 tys. runów
 • Wielki miecz Czarnego Więzienia
 • Hełm samotności
 • Zbroja samotności
 • Rękawice samotności
 • Nagolenniki samotności

Następnie: Elden Ring (dodatek) - Starożytny smokowiec

Spis treści: Elden Ring Shadow of the Erdtree - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring (dodatek) - Radahn, obiecany małżonek

Zobacz także