Skip to main content

Elden Ring (dodatek) - Boska bestia, Tańczący Lew

Jak pokonać pierwszego bossa z dodatku Shadow of The Erdtree.

Boska bestia, Tańczący Lew to pierwszy boss, którego spotkamy w Królestwie Cieni - nowej lokacji, wprowadzonej w dodatku Shadow of the Eardtree do Elden Ring. Spotkamy go w lokacji Belurat, osada przy wieży.


Na tej stronie:


Boska bestia, Tańczący Lew - jak się przygotować

Tańczący Lew to wyjątkowo trudny przeciwnik nawet dla dobrze rozwiniętych postaci z wysokopoziomowym ekwipunkiem, dlatego warto się dobrze przygotować przed starciem.

 • Wykorzystaj posiadane runy, aby maksymalnie rozwinąć swoją postać. Jeśli masz zapas kamieni kowalskich, to warto rozważyć powrót do Stołu Utraconej Łaski i wzmocnienie swojego wyposażenia u kowala.
 • Jest to wyjątkowo ruchliwy i szybki boss. Założenie lżejszego ekwipunku i wykonywanie uników może okazać się skuteczniejsze niż próba blokowania ciosów tarczą. Dodatkowo przyda się zbroja z dobrą obroną przed żywiołami: wiatrem, błyskawicami oraz lodem.
 • Z drugiej jednak strony, skorzystanie z dobrej jakości wielkiej tarczy pozwala całkiem skutecznie brokować sporo dystansowych ataków Lwa. Te jednak sporo ważą, więc jej wyekwipowanie może obniżyć skuteczność uniku.
 • Bardzo dobrym pomysłem będzie założenie Talizmanu Perłowego Smoka w jednej z dostępnyych wersji. Każda z nich zmniejsza obrażenia od żywiołów o kolejno 5,7 i 9 procent.
 • W miejscu odpoczynku wykorzystaj znalezione Fragmenty Ostrodrzewa i Prochy czcigodnego ducha, aby zwiększyć swoje błogosławieństwa (wpływają na odpowiednio: moc gracza i moc przyzwanych towarzyszy). Błogosławieństwa działają pasywnie i mogą znacznie ułatwić starcie
 • Przed wejściem na arenę znajdziesz złoty znak przyzwania, którym przywołasz Freyję, Lwią grzywę - NPC zapewni znaczne wsparcie w walce. Co więcej, jeśli w twojej sesji gry w pobliżu znajdują się znaki pozostawione przez innych graczy, to nie zawahaj się sprowadzić ich na pomoc. Pamiętaj, że przyzwanie innego gracza uniemożliwia przywołanie duchów za pomocą dzwonka.

Boska bestia, Tańczący Lew - jak pokonać bossa (I etap walki)

Dokładne zachowanie przeciwnika w czasie starcia jest trudne do przewidzenia i dla każdego gracza będzie nieco inne. Poniżej zamieszczamy porady i wskazówki, które pomogą ci pokonać Tańczącego Lwa.

 • Kiedy przeciwnik znajduje się w znacznej odległości od nas, to początkowo zwykle atakuje strzelając chmurami dymu. Jeśli uda nam się uniknąć ataku, to możemy spodziewać się, że wróg skoczy w naszą stronę.
 • Tańczący Lew jest dość długim przeciwnikiem. Kiedy towarzysze skupią na sobie uwagę bossa, to możemy zacząć atakować jego odwłok. Jest to najdelikatniejsza część bossa, przyjmująca największe obrażenia. Możemy też spróbować ciosów w głowę, natomiast atakowanie materiału między głową i odwłokiem nic nam nie da.
 • Należy cały czas obserwować głowę przeciwnika. Z jej ruchów możemy odczytać, jaki atak za chwilę wyprowadzi boss.
 • Używając ciężkich ataków możemy ogłuszyć Tańczącego Lwa, dzięki czemu stanie się na chwilę bezbronny. Należy wyprowadzić wtedy jak najwięcej ciosów, ale jednocześnie mieć się na baczności - kiedy tylko wróg oprzytomnieje, to natychmiast rzuci się do ataku.
 • Innym często wykorzystywanym przez Bestię atakiem jest obszarowe wypuszczanie dymu. Potwór staje na tylnych nogach i zaczyna obracać się dookoła trzy razy, wypuszczając z siebie trujący dym, który zadaje obrażenia i odrzuca znajdujące się na arenie postacie. Tego ataku można uniknąć podskakując ponad falą dymu, albo wykonując unik.
 • Gdy boss poczuje się przygwożdżony, to zacznie wierzgać się i rzucać po całej arenie - musimy wtedy uważać, aby nie zostać zmiażdżonymi.
 • Musimy szczególnie uważać, kiedy boss stanie i zakłapie kilka razy paszczą - wówczas rzuci się na nas, i spróbuje nas pożreć. Jeśli nie zdołamy odskoczyć, to w większości wypadków cios ten zada tak duże obrażenia, że nasza postać zginie.

Boska bestia, Tańczący Lew - jak pokonać bossa (II etap walki)

Po zbiciu paska zdrowia przeciwnika o około 1/3 będzie się wydawało, że został on ogłuszony, a jego pysk zacznie świecić na złoto. Podchodzimy wówczas i wyprowadzamy atak, aby wbić broń w twarz Bestii. To jednak aktywuje znacznie bardziej wymagający, drugi etap starcia.

 • Przede wszystkim Tańczący Lew na chwilę wzbije się w powietrze i ryknie, wywołując burzę z uderzającymi wszędzie piorunami. Musimy uważać, aby nie wejść w błyskawicę, bo to zada nam znaczne obrażenia. Boss zacznie także zionąć piorunami, zarówno prosto w gracza, jak i dookoła. To na szczęście jedyne nowe ataki, jakie boss dostaje w tym etapie. Należy unikać błyskawic wykonując obróß w tył.
 • Po zbiciu paska zdrowia przeciwnika o kolejne 1/3, Tańczący Lew zacznie używać ataków opartych na powietrzu. Jednym z najbardziej niszczycielskich jest wywoływanie wielkiego tornada, zajmującego znaczny obszar areny. Oprócz tego Bestia może też strzelać w nas podmuchami wiatru. Unikniemy ich, wykonując obrót w przód w momencie kontaktu - dzięki temu przetoczymy się na drugą stronę wichury.
 • Pojawią się także ataki lodowe - te są o tyle niebezpieczne, że po wypełnieniu się dodatkowego paska na środku ekranu, na naszego bohatera zostanie nałożony efekt odmrożenia, utrudniający nam poruszanie się. Lodowych ataków możemy uniknąć przeskakując nad nimi.
 • W ostatniej fazie walki - kiedy bossowi zostało około 10% zdrowia, zacznie chaotycznie atakować losowo czarami elektrycznymi, powietrznymi i powietrznymi - to jest najtrudniejszy etap starcia.

Boska bestia, Tańczący Lew - nagrody

Za pokonanie bossa otrzymujemy następujące nagrody:

 • Wizerunek Tańczącego Lwa
 • Głowa Tańczącego Lwa
 • 90 tys. runów

Następne: Elden Ring (dodatek) - Zamek Ensis

Spis treści: Elden Ring Shadow of the Erdtree - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring (dodatek) - Belurat, osada przy wieży

Zobacz także