Skip to main content

Słynny gracz Elden Ring ma godnych następców. Duet „Let Us Duo Her” nie daje Malenii żadnych szans

Pomogły nowe moce z dodatku.

Let Me Solo Her - słynny gracz Elden Ring pomagający innym pokonać bossa Malenię - przeniósł się w ostatnim czasie do niesienia pomocy w dodatku Shadow of the Erdtree. Wygląda jednak na to, że pozostawił po sobie godnych następców. Dwóch graczy znanych jako Let Us Duo Her znalazło nowy, chociaż nieco nieuczciwy, sposób na pokonanie groźnego przeciwnika.

Jak wyjaśnił na Reddicie jeden z członków duetu, posługujący się w internecie nickiem Orezyn, wraz ze swoim znajomym odkrył stosunkowo łatwą taktykę na pokonanie Malenii przy użyciu nowego popiołu wojny Tornado Suchego Liścia (ang. Dryleaf Whirlwind) z efektem krwawienia. Jest to seria potężnych kopnięć z obrotu, zakończona uderzeniem w ziemię. Na dołączonym do posta materiale można zauważyć, że przy odpowiednim buildzie postaci zadaje on Malenii bardzo duże obrażenia.

Ważniejszy jest jednak inny aspekt ataku, który odkryli partnerzy: jeśli dwaj gracze zgrają się w czasie i zaczną używać ataku na przemian jeden po drugim, to boss pozostaje cały czas ogłuszony i nie będzie miał żadnych szans na wyprowadzenie nawet jednego ciosu. Oczywiście nawiązując do legendarnego gracza, duet odbył całą walkę kompletnie „gołymi” postaciami, jedynie z maskami na głowach.

NEW Malenia Cheese (Let us duo her)
byu/oRezyn inEldenring

Nowo odkryta taktyka bardzo spodobała się internautom. W ciągu trzech dni film na YouTube obejrzano ponad 3 tysiące razy, natomiast post na Reddicie otrzymał 8 tys. „łapek w górę”. Oczywiście nie zabrakło także komentarzy chwalących kreatywność Orezyna i jego kompana. „Nareszcie, wyczekiwani następcy Let Me Solo Her. Wyobraźnie sobie to tylko: jesteś jednym z najpotężniejszych półbogów, a dwóch nagich gości spuszcza ci kompletne manto” - komentuje niejaki Vagabound_Charizard.

Można się spodziewać, że oryginalny duet szybko znajdzie wielu naśladowców, biorąc pod uwagę, że taktyka wydaje się nie wymagać aż tak dużych umiejętności, jak prezentował to Let Me Solo Her. Sam Orezyn żarobliwie przyznał, że najtrudniejszą częścią takiej taktyki jest znaleźć gracza, który przed walką będzie pamiętał, żeby przywołać do pomocy obu członków zespołu, a nie tylko jednego, lub jednego oraz całkowicie innego gracza.

Zobacz także