Skip to main content

Elden Ring (dodatek) - Romina, święta patronka pąków

Piąty boss w dodatku Shadow of the Erdtree.

Romina, święta patronka pąków to już piąty główny boss, z jakim przyjdzie nam walczyć w dodatku Shadow of the Erdtree do gry Elden Ring. Walka odbywa się w Kościele Pąka na samym końcu lokacji Starożytne ruiny Rauh.


Na tej stronie:


Romina, święta patronka pąków - jak się przygotować

Romina nie jest przesadnie trudnym bossem, co z pewnością stanowi miłą odmianę po poprzednich starciach. Mimo wszystko warto się dokładnie przygotować do walki, aby poszła ona nam szybko i sprawnie.

 • Wykorzystaj posiadane runy, aby maksymalnie rozwinąć swoją postać. Jeśli masz zapas kamieni kowalskich, to warto rozważyć powrót do Stołu Utraconej Łaski i wzmocnienie swojego wyposażenia u kowala.
 • Romina nakłada efekt Szkarłatnej zgnilizny. Przygotuj zapas piguł lecznicych i przypisz je do slotu szybkiego wyboru. Pancerz lub talizman chroniący przed tym typem statusu także będzie bardzo przydatny.
 • W miejscu odpoczynku wykorzystaj znalezione Fragmenty Ostrodrzewa i Prochy czcigodnego ducha, aby zwiększyć swoje błogosławieństwa (wpływają na odpowiednio: moc gracza i moc przyzwanych towarzyszy). Błogosławieństwa działają pasywnie i mogą znacznie ułatwić starcie.
 • Jeśli w pobliżu widzisz znaki przywołania pozostawione przez innych graczy, to śmiało zaproś ich do pomocy. Mogą być nieocenionym wsparciem w trakcie starcia. Pamiętaj jednak, że po dołączeniu do sesji multiplayer nie możesz przywoływać duchów dzwonkiem.

Romina, święta patronka pąków - I etap walki

Początkowy etap jest względnie prosty. Romina zadaje dość łatwe do uniknięcia ciosy.

 • Początkowo boss będzie powoli pełzał w naszym kierunku. Możemy wykorzystać tę chwilę, aby przywołać sojuszniczego ducha (jeśli nie gramy z innymi graczami), albo nałożyć na broń smar gwarantujący dodatkowe obrażenia.
 • Podstawowymi atakami bossa są zamaszyste ciosy włócznią. Zadają spore obrażenia i pokrywają duży obszar, ale na szczęście są dość powolne i względnie łatwo ich uniknąć albo zablokować tarczą. Kiedy boss natomiast wzniesie się w powietrze, to po chwili z dużym impetem spadnie w naszą stronę.
 • Innym atakiem bossa jest turlanie się po ziemi. Tego ataku także względnie łatwo uniknąć, odskakując na boki. Nie powinniśmy jednak od razu biec do kontrataku, ponieważ wróg może zakończyć atak szybkim ciosem z włóczni.

Romina, święta patronka pąków - II etap walki

Kiedy uszczuplimy pasek zdrowia bossa do około połowy, to otrzyma on dostęp do puli nowych ataków. Będzie to zasygnalizowane przywołaniem dużej chmary różowych motyli.

 • W tym etapie walki wiele z ruchów wykonywanych przez Rominę będzie pozostawiało po sobie w powietrzu motyle. Należy trzymać się od nich z daleka, ponieważ są to tak naprawdę bomby, które po chwili eksplodują.
 • Należy również obserwować pojawiający się na ekranie pasek postępu choroby - ataki bossa nakładają na nas szkarłatną zgniliznę, która osłabi naszą postać i sprawi, że będziemy tracić zdrowie. Można się z tego uleczyć, używając czerwonych piguł.
 • Kiedy włócznia bossa zaświeci się na różowo, wówczas wzniesie się on w powietrze i wykona kilka szybkich cięć w naszą stronę. Możemy spróbować trafić wroga bronią dystansową lub unikać ciosów do momentu zakończenia kombinacji.

Romina, święta patronka pąków - nagrody

Po pokonaniu bossa otrzymamy:

 • Wizerunek świętej patronki pąków
 • 380 tys. runów

Następnie: Elden Ring (dodatek) - Enir-Ilim

Spis treści: Elden Ring Shadow of the Erdtree - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring (dodatek) - Starożytne ruiny Rauh

Zobacz także