Skip to main content

Elden Ring (dodatek) - Rellana, rycerz Bliźniaczych Księżyców

Jak pokonać drugiego bossa dodatku.

Rellana, rycerz Bliźniaczych Księżyców to drugi fabularny boss, jakiego spotykamy przechodząc dodatek Shadow of the Erdtree do gry Elden Ring. Z bossem tym możemy się zmierzyć na końcu lokacji Zamek Ensis.


Na tej stronie:


Rellana, rycerz Bliźniaczych Księżyców - jak się przygotować

Rellana to bardzo wymagający przeciwnik, który może stanowić wyzwanie nawet dla dobrze rozwiniętych graczy. Przed walką warto więc się odpowiednio przygotować.

 • Wykorzystaj posiadane runy, aby maksymalnie rozwinąć swoją postać. Jeśli masz zapas kamieni kowalskich, to warto rozważyć powrót do Stołu Utraconej Łaski i wzmocnienie swojego wyposażenia u kowala.
 • Bardzo dobrym pomysłem będzie założenie Talizmanu Perłowego Smoka w jednej z dostępnyych wersji. Każda z nich zmniejsza obrażenia od żywiołów o kolejno 5,7 i 9 procent.
 • Jest to bardzo szybki boss i atakujący agresywnie boss. Założenie lżejszego ekwipunku i wykonywanie uników może okazać się skuteczniejsze niż próba blokowania ciosów tarczą.
 • Należy wyposażyć się w pancerz chroniący przed obrażeniami magicznymi oraz od ognia.
 • Boss posiada znaczną odporność na magiczne obrażenia, przez co może stanowić wyjątkowo duże wyzwanie dla postaci posługujących się czarami. Należy więc znaleźć zestaw czarów i uzbrojenia, które zadają obrażenia innymi żywiołami. Preferowane są ataki elektrycznością, ponieważ arenę pokrywa spora ilość wody. Rellana jest także podatna na efekt Odrmożenia.
 • W miejscu odpoczynku wykorzystaj znalezione Fragmenty Ostrodrzewa i Prochy czcigodnego ducha, aby zwiększyć swoje błogosławieństwa (wpływają na odpowiednio: moc gracza i moc przyzwanych towarzyszy). Błogosławieństwa działają pasywnie i mogą znacznie ułatwić starcie
 • Przed wejściem na arenę znajdziesz złote znaki przyzwania, którymi przywołasz Ledę, rycerza igły oraz Dane, Suchego Liścia - NPC zapewnią znaczne wsparcie w walce. Co więcej, jeśli w twojej sesji gry w pobliżu znajdują się znaki pozostawione przez innych graczy, to nie zawahaj się sprowadzić ich na pomoc. Pamiętaj, że przyzwanie innego gracza uniemożliwia przywołanie duchów za pomocą dzwonka.

Rellana, rycerz Bliźniaczych Księżyców - I etap walki

Pierwszy etap walki rozpoczyna się od razu po tym, jak wkroczymy na arenę.

 • Początkowo przeciwniczka będzie atakować kombinacjami zamaszystymi cięciami. Najczęściej zobaczymy kombinację trzech szybkich cięć lub jedno szerokie, wypuszczające z siebie dodatkowo duży pocisk - to ostatnie jednak wykonuje głównie, kiedy znajduje się z dala od nas. Możemy spróbować wykonywać uniki i spróbować zaatakować ją od tyłu.
 • Rellana potrafi w razie konieczności przerwać swoją kombinację ciosów i rozpocząć wyprowadzenie ataków innego typu.
 • Rellana może także przywoływać dwie różne wersje czaru Falanga Błyskostrza. To, jaki rodzaj zastosuje, zależy od gestu, jaki wykona mieczami przed rzuceniem zaklęcia. Jeśli wykona mieczem poziome cięcie przed sobą, to widmowe ostrza wystrzelą w nas od razu. Jeśli natomiast wykona poziome cięcie nad głową, to ostrza będą się chwilę nad nią unosić, dopóki nie znajdziemy się bliżej. W takiej sytuacji najlepiej się wycofać i poczekać, aż przywołane obiekty znikną po kilku sekundach.
 • Ataki Rellany, co ciekawe, niemal zawsze są wycelowane na wprost przed nią. Oznacza to, że chociaż instyntownie byłoby zrobić unik w tył lub na boki, to tak naprawdę najlepszą opcją ucieczki poza jej zasięg jest przewrót w przód, aby znaleźć się za nią.

Rellana, rycerz Bliźniaczych Księżyców - II etap walki

Kiedy pasek zdrowia bossa zostanie uszczuplony do około połowy, wojowniczka nasyci swoje miecze magią i stanie się dużo bardziej agresywna. Odblokuje też kilka nowych ataków.

 • Lewy miecz Rellany świeci teraz na czerwono i zadaje ogniste obrażenia. Jeśli znajdujemy się na krótkim dystansie, to będzie wykonywała nim kombinacje zakończone eksplozjami o dużym zasięgu. Niebieskie ostrze z kolei zadaje magiczne obrażenia.
 • Rellana może teraz wykonywać swoją wersję czaru Cariańskie Wilekie Ostrze. Najpierw uderzy nim pionowo w dół, a następnie wykona zamaszyste cięcie dookoła. Należy być szczególnie ostrożnymi, ponieważ atak ten pokrywa znaczny obszar.
 • W końcu pod sam koniec walki zacznie używać Ataku Bliźniaczych Księżyców. Przeciwniczka wzniesie się w powietrze, po czym kolejno w ziemię uderzą dwa księżyce, a w końcu boss. Wszystkie te trzy ataki pokrywają ogromny obszar. Kiedy tylko zobaczymy, że wróg zaczyna lewitować, to należy natychmiast uciec na przeciwny koniec areny i przygotować się na trzy przewroty.

Rellana, rycerz Bliźniaczych Księżyców - Nagrody

Za pokonanie bossa otrzymamy:

 • Wizerunek rycerza Bliźniaczych Księżyców
 • 180 tys. runów

Następne: Elden Ring (dodatek) - Donżon Cienia

Spis treści: Elden Ring Shadow of the Erdtree - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring (dodatek) - Zamek Ensis

Zobacz także