Skip to main content

Elden Ring (dodatek) - Starożytne ruiny Rauh

Przeprawa przez dżunglę.

Starożytne ruiny Rauh to kolejna istotna lokacja w dodatku Shadow of the Erdtree do gry Elden Ring, do której udajemy się po pokonaniu Messmera w Donżonie Cienia. Lokacja jest istnym labiryntem, ale także kryje wiele sekretów i przydatnych przedmiotów. Poniżej zamieszczamy najszybszą drogę, aby udać się do następnego bossa.


Na tej stronie:

Magazyn, parter

Zaczynamy od przeniesienia się do punktu łaski Magazyn, parter w regionie Magazyn z okazami. Skręcamy w przejście po lewej, aż dotrzemy do windy, którą zjeżdżamy na dolne piętro warowni. Od razu po wyjściu z windy skręcamy w korytarz po prawej, a na jego końcu schodzimy schodami w dół.

Trafimy do dość obrzydliwego lochu, w którym walczymy ze słojownikami oraz mięsnymi potworami. Po starciu wychodzimy przez małe drzwi na końcu. Przechodzimy przez mały korytarz, schodzimy jedną z dwóch klatek schodowych (nie ma znaczenia którą) i przedzieramy się przez jeszcze jedną salę pełną słojów. Zobaczymy w niej duże wyjście na zewnątrz oraz punkt Łaski, który aktywujemy.


Zachodnie mury obronne

Po odpoczynku otwieramy małe drzwi na końcu mostu i idziemy dalej. Przed nami będzie drugi, długi most, który możemy przejechać konno - przez połowę drogi będzie nas atakowało kilka pomniejszych potworów. Problem pojawi się w drugiej części przeprawy. Na końcu znajduje się mag, który będzie przywoływał nad nami burze ognia. Trzeba jak najszybciej się do niego dostać i pokonać go w walce w zwarciu.

Teraz w chodzimy do budynku na końcu mostu, skręcamy w korytarz po prawej i wchodzimy schodami na górę. Znajdziemy tam windę, która zawiezie nas do kolejnego punktu Łaski. Aktywujemy go, po czym wychodzimy przez bramę do nowego obszaru.


Mała wieża wiaduktu

Od razu po wyjściu na otwarty teren wsiadamy na konia i jedziemy w prawo - ścieżka jest mało widoczna, ale charakterystycznym punktem jest zrujnowany łuk, przez który przejedziemy. Dotrzemy w końcu do dużych ruin. Możemy zignorować znajdujących się tam przeciwników, a zamiast tego jak najszybciej popędzić do dużej bramy (na poniższym zrzucie ekranu jest już otwarta). Otwieramy ją i wjeżdżamy do głębszej części lochu.

Tutaj czekają na nas głównie olbrzymie skorpiony. Poruszamy się w dół lochu jedyną dostępną drogą, aż w końcu zobaczymy przed sobą następną bramę, którą także otwieramy. Zeskakujemy w dół dużego otworu. Na szczęście dzięki widocznemu podmuchowi powietrza bezpiecznie wylądujemy na niższym poziomie bez otrzymywania obrażeń.

Po wylądowaniu nie jedziemy długim tunelem, ale zamiast tego przejeżdżamy przez przejście zaraz obok wiru, po czym skręcamy w lewo. Przejeżdżamy pod niskimi kamiennymi łukami i przez podziemny las. W końcu wyjedziemy z ruin. Na końcu niewielkiego klifu zobaczymy kolejny krzyż Miquelli oraz następy punkt Łaski.


Wschodnie starożytne ruiny Rauh

Po wizycie w obozie zeskakujemy na ruiny kamiennego mostu i przejeżdżamy nim na drugą stronę kanionu. Uważamy na ataki ognistego golema i wjeżdżamy po schodach do ruin na końcu mostu. Następnie przejeżdżamy przez niewielkie jeziorko i skręcamy w stronę lasu. Po drugiej stronie czekać na nas będzie następny punkt łaski, przy którym możemy odpocząć.


Zachodnie starożytne ruiny Ruah

Wsiadamy na konia i wjeżdżamy do ruin znajdujących się obok punktu łaski. Możemy walczyć z przeciwnikami lub ich zignorować, tak czy inaczej wjeżdżamy po schodach na górę. W dużej komnacie nie wyjeżdżamy od razu na zewnątrz, ale zamiast tego skręcamy w boczny korytarz. Na jego końcu znajduje się winda, którą wjeżdżamy na górę.

Jedziemy prosto przed siebie, mijamy staw ze złotym rycerzem oraz okrągłą budowlę i wjeżdżamy do jaskini znajdującej się na drugim brzegu. Wewnątrz nie schodzimy z konia, aby nie zarazić się Szkarłatną Zgnilizną. Wewnątrz jaskini wjeżdżamy po dużych schodach na górę. Zobaczymy wyjście z jaskini i kolejny punkt Łaski w tej okolicy.


Kościół Pąka, główne wejście

Jest to już ostatni istotny punkt Łaski w tym obszarze. Po drugiej stronie bariery, blokującej wejście na arenę, znajduje się kolejny fabularny boss do pokonania, jakim jest Romina, święta patronka pąków. Przygotowujemy się do walki i wzywamy wsparcie, a gdy będziemy gotowi, to ruszamy na spotkanie z przeciwnikiem.

Następnie: Elden Ring (dodatek) - Romina, święta patronka pąków

Spis treści: Elden Ring Shadow of the Erdtree - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring (dodatek) - Messmer Palownik

Zobacz także