Skip to main content

Elden Ring (dodatek) - Zamek Ensis

Druga ważna lokacja w dodatku.

Po pokonaniu Tańczącego Lwa w osadzie Belurat w dodatku Shadow of the Erdtree do gry Elden Ring, będziemy mogli wyruszyć do kolejnej istotnej lokacji. Tym razem będzie to posępny Zamek Ensis.


Na tej stronie:


Krzyż na trójdrożu

Po uporaniu się z poprzednim bossem możemy powrócić do punktu łaski Krzyż na trójdrożu w regionie Cmentarna Równina. Teraz wzywamy naszego konia i kierujemy się na północ, w stronę widocznego w oddali kamiennego mostu.

Uważamy na znajdującą się na końcu balistę - jej operator zacznie do nas strzelać już od połowy długości przeprawy. Należy jechać zygzakiem i jak najszybciej dotrzeć pod machinę, aby wyjść z zasięgu ataku.

Po rozprawieniu się z wrogami idziemy w głąb obozu, gdzie pod kamiennymi schodami znajdziemy kolejny punkt łaski. Po drodze warto zebrać spod zniszczonej figury Fragment Ostrodrzewa, który pozwoli nam zwiększyć poziom Błogosławieństwa Królestwa Cieni. Po aktywowaniu Łaski i ewentualnym odpoczynku wchodzimy po schodach i idziemy dalej w stronę zamku.


Fasada zamku

Po drugiej stronie mostu trafimy na giganta z mieczem, który dodatkowo włada magią. Nie musimy jednak z nim walczyć, a zamiast tego możemy pobiec w górę po schodach z prawej. Na końcu ścieżki znajdziemy jaskinię, do której musimy wejść, a przy okazji uda nam się dzięki temu zgubić pościg olbrzyma.

Po wyjściu z drugiej strony jaskini obracamy się w prawo i wskakujemy po kamieniach. Kierujemy się w stronę zamku, uważając jednak na rycerza z ogromną maczugą, który patroluje ścieżkę od bramy do ogniska na dole. Po lewej stronie bramy znajdziemy kolejny krzyż Miquelli, kilka przydatnych przedmiotów oraz następny punkt łaski.


Punkt kontrolny w zamku Ensis - Moonrithyll, karyjski rycerz

Po skorzystaniu z obozu przechodzimy na prawą stronę bramy, pokonujemy siedzącego tam wroga i zeskakujemy w dół do niewielkiej jaskini, wewnątrz której od razu w miejscu naszego lądowania będą czekać trzy potworne psy. Po chwili po lewej stronie zobaczymy wodospad. Przeskakujemy po skałach, aby wspiąć się na górę. Mijamy żółwie i przechodzimy pod mostem.

Po lewej stronie trafimy na drabinę, którą wspinamy się na górę. Trafimy do magazynu, w którym zaatakuje nas dwóch żołnierzy. Pozbywamy się ich i wychodzimy na zewnątrz. W pomieszczeniu po przeciwnej stronie zobaczymy kołowrót, którym możemy zakręcić, aby otworzyć bramę i uzyskać skrót do poprzedniego miejsca łaski. Kiedy to zrobimy, to wchodzimy po dużych schodach wyżej.

Zajmujemy się przeciwnikami na moście, po czym podążamy dalej, między budynkami. Po dotarciu nad urwisko skręcamy w prawo, w stronę budynku widocznego przed nami. Uwaga na dwóch czarodziejów po prawej stronie - jednego na skale, a drugiego na dole.

Po dotarciu do drzwi czeka nas walka z mini-bossem w postaci rycerza Moonrithylla. Jest to dość silny przeciwnik, a jego głównym i mocno irytującym atakiem jest wzywanie kilku duchowych mieczy, które automatyczne lecą w stronę gracza i zadają spore obrażenia.

Oprócz tego przeciwnik ma dużo zdrowia i walczy ogromnym mieczem o sporym zasięgu - na szczęście jednak jego ataki są dość powolne. Moonrithyl ma też w zanadrzu miksturę leczniczą, której może użyć raz w czasie walki, aby odnowić część swojego zdrowia. Po walce, w której wygramy miecz przeciwnika, wchodzimy do budynku.

Najpierw wejdziemy do kaplicy - podnosimy przedmiot z ołtarza i skręcamy do bocznego korytarza. Idziemy nim do końca, uważając na czarodziejów, aż wyjdziemy z drugiej strony. Na zewnątrz na dachu będzie czekał na nas kolejny mag - unikamy jego pocisków, albo eliminujemy go bronią dystansową. Po walce skręcamy w prawo i otwieramy bramę.

Idziemy dalej po murach obronnych, walcząc z przeciwnikami. Jeśli chcemy uniknąć dodatkowego starcia, przy schodach w dół nie należy po nich schodzić, ale przekraść się górą - tam znajduje się tylko jeden oponent. Po przejściu jeszcze kawałka trafimy na rycerza z maczugą, podobnego do tego, którego spotkaliśmy pod zamkiem. Uważamy, bo ma on w zanadrzu miksturę lecznicą, którą może zregenerować całe zdrowie. Po pokonaniu go wchodzimy do budynku, którego pilnował i wjeżdżamy windą na górę.


Zamkowa komnata władcy

Skręcamy w prawo, a w dużej sali trafimy na ostatni ważny punkt kontrolny w tym obszarze. Aktywujemy go, po czym wchodzimy po schodach na górę. Znajdziemy tam mgłę, za którą znajduje się kolejny boss do pokonania - Renalla, rycerz Bliźniaczych Księżyców. Jest to bardzo trudny przeciwnik, więc przed walką należy się przygotować. Do pomocy możemy przyzwać dwóch bohaterów niezależnych. Znak przyzwania pierwszego znajduje się przy balustradzie, natomiast drugiego obok filaru z pochodnią.

Następnie: Elden Ring (dodatek) - Donżon Cienia

Spis treści: Elden Ring Shadow of the Erdtree - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring (dodatek) - Boska bestia, Tańczący Lew

Zobacz także