Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - zaopatrzenie jednostek: jak działa, odnawianie

Co się stanie, gdy zaopatrzenie się wyczerpie.

Zaopatrzenie to jeden z parametrów w Dune: Spice Wars, który określa twoje jednostki. Nie ma bezpośredniego wpływu na walkę, jednak może w kilkanaście sekund doprowadzić do śmierci twojej armii. Z tej strony dowiesz się jak działa ta mechanika.

By sprawdzić zaopatrzenie, zaznacz dowolną jednostkę. W jej oknie zauważysz ten parametr (1). Przedstawia ono ilość zapasów, które posiada dana jednostka, by mogła ona przetrwać na wrogim terytorium. Wyczerpuje się z każdą sekundą, gdy jednostka jest na terytorium inne, niż twoje własne.

Gdy zejdzie do zera, jednostka zacznie tracić punkty zdrowia - aż do jej śmierci. By temu zapobiec, musisz wejść na swoje własne terytorium, w pobliże wioski, by zacząć regenerować ten zasób.

Ilość zaopatrzenia da się zwiększyć za pomocą badań technologicznych, niektórych budynków, jak i w ramach głosowania. Jeśli chodzi o zużycie, wzrasta ono gdy wejdziesz na bardziej niegościnny teren - jak pustynie.

Monitoruj ten zasób, gdyż przez nieuwagę możesz szybko stracić mnóstwo jednostek. Pamiętaj też, że wrogowie mogą wykorzystać akcje szpiegowskie, by znacznie szybciej pozbawić twoje jednostki zaopatrzenia.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - dyplomacja: handel, relacje z innymi frakcjami

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze

More On Dune: Spice Wars

Najnowsze artykuły