Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - dyplomacja: handel, relacje z innymi frakcjami

Traktaty i handel surowcami.

Dyplomacja stanowi ważny - acz trochę mało rozbudowany - aspekt rozgrywki w Dune: Spice Wars. Za jej sprawą możesz zawierać rozmaite traktaty, które wpłyną na relacje z innymi frakcjami, jak i handlować potrzebnymi surowcami. Na niniejszej stronie wyjaśniamy działanie tej mechaniki.

Dyplomacja działa oddzielnie dla każdej z trzech frakcji, z którymi grasz na mapie. By otworzyć okno dyplomacji, kliknij po prostu na portret frakcji (1), z którą chcesz wejść w relacje.

Tutaj możesz handlować surowcami (2), a także zawierać traktaty (3). Lewe okno to twoje propozycje - czyli to, co oferujesz od siebie - prawe to oferta konkurenta - czyli to, co otrzymasz.

Po kliknięciu na strzałki pod surowcami możesz określić, ile chcesz ich ofiarować - bądź zyskać od przeciwnika. Wpływa to na wzrost lub spadek relacji (4) - przedstawione jest to strzałką w górę lub dół. Gdy regularnie będziesz robił to, co podoba się konkurentowi, wzrośnie wasz poziom relacji (5) - a to pozwoli na łatwiejsze pertraktacje czy mniejszą częstotliwość konfliktów.

W przypadku zawierania traktatów, zawsze musi on być obustronny. Nie możesz wymusić na wrogu traktatu handlowego, samemu nie dając go w zamian. Traktaty trwają domyślnie przez okres 2 miesięcy - jeśli oczywiście zostaną zaakceptowane.

W teorii dyplomacja wygląda bardzo ciekawie, w praktyce nie masz specjalnie co zawracać sobie nią głowy. Na etapie wczesnego dostępu, w którym obecnie jest gra, ma ona niewielki wpływ na rozgrywkę.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - szpiegostwo: agenci, akcje, misje

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze