Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Days Gone - poziom zaufania w obozach sojuszników

Jak działa zaufanie i w jaki sposób można je zwiększyć.

W poprzedniej części poradnika wspomnieliśmy o tym, jakie osoby można spotkać w obozach sojuszników oraz, jakie funkcje ma każda z nich. Już w trakcie pobytu w pierwszej takiej placówce zorientujesz się, że jeśli chodzi o handel, to ważne są nie tylko pieniądze, ale również poziom zaufania.

Na bieżącej stronie znajdziesz następujące informacje:

  • Co to jest poziom zaufania?
  • Czemu służy poziom zaufania?
  • W jaki sposób można podnieść poziom zaufania?

Poziom zaufania można najprościej określić, jako element odblokowujący dostęp do nowych towarów. Najlepiej widać to na przykładzie handlarzy.

Jeśli zaczniesz przeglądać towary, to zobaczysz, że część z nich jest zablokowana (1) i bohater nie będzie w stanie ich kupić, pomimo posiadania odpowiedniej ilości gotówki.

Aby je odblokować trzeba będzie najpierw podnieść zaufanie (2) na odpowiedni poziom, co spowoduje, że handlarze wystawią wybrane towary na sprzedaż.

W jaki sposób można zwiększyć zaufanie w danym obozie? Istnieje na to kilka sposobów, a konkretnie:

  • Wykonywanie zleceń i misji dla danego obozu - jest to zdecydowanie najbardziej opłacalne zajęcie, ponieważ wiąże się z największą ilością przyznawanych punktów (3).
  • Oczyszczanie pobliskich terenów z bandytów i stref lęgowych - czyli pozbywanie się przeciwników zagrażających ludziom w obozie.
  • Dostarczanie potrzebnych materiałów - chodzi konkretnie o trofea znajdowane przy martwych świrusach oraz mięso zwierząt dla kucharzy.

Oprócz powyższych czynności istnieje jeszcze możliwość wysyłania do obozów uratowanych ludzi. Czasami na mapie natkniesz się na osoby atakowane przez różnych wrogów. Jeśli je uratujesz, to będziesz mógł odesłać je do obozu. Zdarza się, że będziesz miał przy tym wybór i od razu zobaczysz nagrodę.

W naszym przypadku można odesłać dwóch uratowanych mężczyzn do Hot Springs (4), za co otrzymamy 400 sztuk pieniędzy lub do Copelanda (5) - tym razem dostaniemy tylko 200 sztuk pieniędzy, ale przy okazji podniesiemy poziom zaufania o 500 punktów.


O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze