Skip to main content

Days Gone doczeka się filmu. Wiadomo, kto zagra główną rolę

Sequela gry nie będzie, ale przynajmniej wybierzemy się do kina.

Być może nigdy nie doczekamy się sequela Days Gone, ale Sony najwyraźniej pracuje nad filmem na podstawie tej postapokaliptycznej historii. Wszystko w ramach strategii przenoszenia znaczących marek na ekrany kin.

Do takich informacji dotarł serwis Deadline. Film Days Gone jest podobno wspólnym wysiłkiem PlayStation Productions (część imperium Sony odpowiedzialna właśnie za filmy i seriale) oraz Vendetta Productions. Scenariuszem zajmie się Sheldon Turner, który ma na koncie chociażby „X-Men: Pierwsza klasa”.

W rolę głównego bohatera, a więc motocyklisty Deacona St. Johna, wcieli się Sam Heughan, znany chociażby z roli Jamiego Frasera w serialu „Outlander”.

Sam Heughan w „Outlanderze”. Z zarostem byłby całkiem podobny

Scenariusz będzie podobno „miłosną balladą do filmów o motocyklistach”. Jednoślad będzie stanowił jedyny środek transportu bohatera.

Sony z przytupem wkroczyło w świat filmów. Na dużym ekranie możemy już oglądać Uncharted, HBO pracuje nad serialem The Last of Us, Amazon nad serialem God of War, a reżyser „Johna Wicka” nad filmem Ghost of Tsushima.

Zobacz także