Skip to main content

Twórcy Days Gone odcinają się od słów o „przewrażliwionych recenzentach”

Nie popierają opinii reżysera.

Bend Studio wydało oficjalne oświadczenie, w którym odcięło się od kontrowersyjnych słów Johna Garvina - reżysera Days Gone. Twórcy zaznaczyli, że nie podzielają prywatnej opinii dewelopera, który skrytykował recenzentów oraz dziennikarzy.

Niedawny wpis Garvina wywołał w sieci niemałe oburzenie. Dziennikarze, którzy nie wypowiadali się o Days Gone w pochlebnych słowach, zostali określeni mianem „przewrażliwionych recenzentów”. Zdaniem reżysera, „większość z nich nawet nie zagrała w grę, gdyż nie mogła znieść widoku białego motocyklisty, patrzącego na tyłek swojej dziewczyny”.

Słowa te nie znalazły poparcia u reszty twórców. Bend Studio opublikowało oficjalne oświadczenie, w którym zaznaczono, że zespół nie utożsamia się z opinią byłego reżysera.

Jesteśmy świadomi komentarzy naszego poprzedniego dyrektora kreatywnego gry Days Gone, dotyczących jego osobistego spojrzenia na temat krytycznego odbioru naszej własności intelektualnej” - czytamy w komunikacie. „Bend Studio nie podziela jego zdania, które nie odzwierciedla poglądów naszego zespołu. Nasze studio jest dumne z pracy, jaką wykonaliśmy przy Days Gone i jesteśmy wdzięczni każdemu deweloperowi, który włożył swoje serce i duszę w tę grę”.

Warto zaznaczyć, że Days Gone może się pochwalić sporą liczbą pozytywnych recenzji. Tytuł oceniono w serwisie Metacritic na 71 punktów, a za jego główne zalety uznano satysfakcjonujący model jazdy motocyklem oraz sprawny system walki. Grę skrytykowano jednak za mało angażującą fabułę i schematyczne misje.

Co ciekawe, Garvin nie pozostał obojętny na krytykę, która spadła na niego po wypowiedzi. Reżyser postanowił ograniczyć widoczność swoich wpisów na Twitterze, a zobaczyć je mogą jedynie zaakceptowani przez niego obserwujący.

Zobacz także