Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Reżyser Days Gone: chcieliśmy stworzyć Resistance w otwartym świecie

Sony nie było zainteresowane.

Reżyser Days Gone był zainteresowany stworzeniem kolejnej odsłony serii Resistance dla Sony, lecz japońska korporacja nie była zainteresowana tytułem.

Jeff Ross - o nim mowa - wywołał niedawno kontrowersje przez wypowiedź na temat sprzedaży swojego tytułu - oraz Ghost of Tsushima. Deweloper, który opuścił Bend Studio w 2020 roku, pojawił się następnie na streamie Davida Jaffe, gdzie ujawnił więcej zakulisowych informacji.

Mówił o okresie po wydaniu Days Gone, gdy szukano nowego zajęcia dla studia. Naturalnie pojawił się temat bezpośredniej kontynuacji.

- [Pomysł] został przeanalizowany na poziomie wyższym niż studio, ale nie sądzę, żeby zaszedł za daleko. Mówiono raczej, że „pierwsza część była katastrofą i nie sprzedała się zbyt dobrze”, więc „dajmy im po prostu coś do roboty” - wspomina Ross.

Jak dodaje reżyser, ostatecznie zaproponowano mu wskrzeszenie klasycznej serii Syphon Filter.

- Szczerze mówiąc nie miałem bladego pojęcia, jak zresetować Syphon Filter. Nie byłem zainteresowany. Rzucono to po to, byśmy mieli co robić, w stylu „hej, dlaczego nie zajmiecie się tym Syphon Filter, podczas gdy wymyślimy coś, w co bardziej wierzymy”. Nie sądzę, żeby to był prawdziwy pomysł - wyjaśnia.

Ross osobiście był bardziej zainteresowany właśnie Resistance, strzelanką od studia Insomniac Games na PlayStation 3.

- Przygotowałem pomysł na Resistance w otwartym świecie - mówi. - Mieliśmy wszystkie te mechanizmy rozgrywki dla otwartego świata... Koncept pisał się niemal sam, było mnóstwo elementów tej serii, które idealnie pasowały do otwartego świata. Ale nie byli zainteresowani.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze