Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

W trakcie rozgrywki w Chorus możesz zastosować kilka trików, które znacznie uprzyjemnią zabawę i ułatwią starcia z wrogimi okrętami. Na tej stronie przedstawiamy porady, które pozwolą ci lepiej wykorzystać potencjał twojego statku, a także sprawnie pozyskiwać kredyty i nowe wyposażenie.


Na tej stronie:


Opanuj sterowanie statkiem

Przez całą rozgrywkę będziesz siedział za sterami swojego statku. Ważne jest więc, byś jak najszybciej sprawnie opanował sterowanie nim. Podczas normalnego lotu, możesz wykonać obrót w bok, wciskając po prostu klawisze A lub D (bądź wychylając analog w przypadku wersji na konsole). Pozwoli ci to uniknąć ognia wroga bądź zderzenia z przeszkodą.

Opanowanie sterowania pozwoli ci z łatwością unikać ognia wroga

Pamiętaj też, że dopalacz i napęd podświetlny służą nie tylko do szybszego przemieszczania się, ale mogą ci posłużyć w czasie walki. Dzięki nim bardzo szybko oddalisz się z niebezpiecznego miejsca bądź wlecisz za plecy wroga - sam przyspieszony ruch ułatwia też unikanie ognia.


Wykonaj kilka misji głównych, by odblokować nowy statek i uzbrojenie

Na początku rozgrywki dysponujesz bardzo ograniczonym arsenałem - jedną bronią i rytuałem, tutejszym odpowiednikiem zdolności specjalnych. Jednak już po kilku misjach głównych zyskasz dostęp do większości uzbrojenia i kilku nowych umiejętności.

W tym celu wykonaj te misje:

  • Ważny ładunek - w trakcie tej misji głównej odblokujesz działko laserowe, drugą z trzech podstawowych broni twojego statku. Laser pozwoli ci łatwiej przebijać osłony wroga;
  • Stary przyjaciel - ta misja główna z kolei pozwoli ci zmienić statek, a także odblokować zdolność transu dryftu, która ułatwia walkę i manewrowanie w ciasnych miejscach;
  • Uśpiony rytuał - ta misja główna umożliwi ci odblokowanie rytuału łowów, zdolności, za sprawą której rozwiążesz kilka zagadek logicznych i którą wykorzystasz w walce;
  • Przygotowania do wojny - kolejna misja główna, za sprawą której odblokujesz wyrzutnię rakiet, świetną broń do walki z opancerzonymi celami.

Ukończenie opisanych wyżej misji zajmie ci mniej więcej 2 godziny gry (jeśli nie będziesz wykonywał zleceń pobocznych), a znacząco zwiększy twoje możliwości w walce.


Nie ignoruj zdarzeń losowych

Zdarzenia losowe to krótkie zlecenia, które mogą pojawić się podczas eksploracji mapy. Możesz zostać poproszony o przekazanie paliwa bądź przeprowadzenie kalibracji lub też pomoc w walce z piratami.

Starcia z piratami to jedno ze zdarzeń losowych w grze

Ukończenie tych zleceń zajmuje zwykle kilkadziesiąt sekund, a bardzo często nagrodą są spore ilości kredytów, a także modyfikacje do twojego statku. Zdecydowanie warto je wykonywać gdy tylko pojawią się w okolicy.


Rozglądaj się podczas eksploracji

W świecie gry ukrytych jest mnóstwo przedmiotów, które możesz zebrać. By łatwiej je zlokalizować możesz wykorzystać rytuał zmysłów, który aktywujesz za pomocą klawisza E (A i X w przypadku wersji na konsole Xbox i PlayStation). Jeśli w pobliżu będzie coś do zebrania, na ekranie pojawi się strzałka (1), która wskaże kierunek do przedmiotu.

Podleć do wskazanego miejsca, by zobaczyć przedmiot do zebrania (2). Wleć po prostu w niego, a znajdzie się w twoim posiadaniu. Na ogół zyskasz dzięki temu kredyty, często też jednak mogą tam być fragmenty osłony bądź kadłuba, a nawet modyfikacje.

Jeśli przytrzymasz przez krótką chwilę klawisz odpowiedzialny za aktywowanie rytuału zmysłów, namierzysz pobliskie punkty warte uwagi (3), oznaczone znakiem zapytania. Tam też czeka na ciebie misja poboczna bądź wartościowy przedmiot do zebrania. Po ich jednorazowym wykryciu będą oznaczone na mapie .


Wykonuj misje poboczne

W grze nie ma co prawda punktów doświadczenia, jednak za wykonywanie misji pobocznych otrzymasz sporo kredytów, a także cennych modyfikacji do twojego statku. Poświęć chwilę, by wykonać zlecenia poboczne, które znajdują się niedaleko twojej lokalizacji.

Misje poboczne na ogół wymagają od kilku do kilkunastu minut na wykonanie, a w nagrodę potrafią zaoferować ci przedmioty, które znacząco wspomogą cię podczas głównego wątku fabularnego. Podobnie jak ze zleceniami losowymi - nie ignoruj misji pobocznych.


Wykorzystuj odpowiednie uzbrojenie na konkretnych wrogów

Nie licząc początkowych przeciwników, statków typu Wrona, większość wrogów będzie odporniejsza na dany typ obrażeń, a jednocześnie podatna na inny. Możesz znacząco ułatwić sobie walkę jeśli będziesz pamiętał o tych zasadach:

  • Jeśli wróg korzysta z osłon, wykorzystaj działko laserowe. Tarcze bardzo łatwo rozpoznasz po niebieskim pasku (4) nad okrętem wroga. Kilka cennych strzałów laserem pozwoli ci przebić się przez tarczę;
  • Gdy wróg korzysta z pancerza, wykorzystaj rakiety. Pociski wystrzeliwane przez wyrzutnie rakiet są dość powolne i ciężko nimi trafić, jednak świetnie radzą sobie w walce z opancerzonymi przeciwnikami. Tych rozpoznasz po pomarańczowym pasku (5) wytrzymałości;
  • Wykończ wrogów przy pomocy działka obrotowego. Broń ta kiepsko radzi sobie z tarczami i pancerzem, ale najłatwiej przy jej pomocy trafić we wroga. Doskonale spisze się przeciwko nieopancerzonym celom, a także statkom, których osłony przed momentem przebiłeś za pomocą lasera.

Spis treści: Chorus - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Chorus

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze