Skip to main content

Chorus - zdarzenia losowe: czym są, jak brać udział

Pomoc cywilom, kalibracja, tankowanie statków, ataki piratów.

Zdarzenia losowe w Chorus to aktywności, na które natrafisz podczas przelatywania przez układy. Są świetnym sposobem na szybkie zdobycie kredytów i dodatkowych modyfikacji. Z tej strony dowiesz się jak brać w nich udział.

W trakcie przelotu przez układ może się do ciebie odezwać cywil bądź inna postać niezależna. Po krótkiej wymianie zdań na ekranie pojawi się nowa ikonka (1). Nie jest ona co prawda widoczna na mapie, ale zawsze pojawia się na tyle blisko, że bez problemu tam dotrzesz.

Gdy podlecisz na dystans około 700-800 metrów, na ekranie wyświetli się okienko, za sprawą którego możesz nawiązać kontakt (2) ze statkiem. Po rozmowie możesz zdecydować, czy chcesz pomóc (3) w potrzebie.

Jeśli zaakceptujesz zlecenie, będziesz miał do wykonania prostą czynność, jak kalibracja statku czy uzupełnienie jego paliwa. W obu przypadkach wystarczy się do niego zbliżyć i wcisnąć klawisz interakcji, a następnie poczekać kilkanaście sekund.

Innym typem losowych zdarzeń są ataki piratów na statki transportowe czy kolonie. Otrzymasz wezwanie pomocy i wystarczy że udasz się do wskazanego miejsca i wybijesz wszystkich wrogów, by zakończyć zlecenie.

Po każdym tego typu zdarzeniu otrzymasz do kilkuset kredytów lub modyfikację. Zawsze staraj się więc brać udział w tych aktywnościach - ukończenie ich na ogół zajmuje kilkadziesiąt sekund, a nagroda zawsze jest warta dodatkowego zachodu.

Spis treści: Chorus - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Chorus - handel: hangar, gdzie kupić ulepszenia i broń

Zobacz także