Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chorus - osłona, tarcza: jak regenerować i zwiększyć

Odnawianie tarczy statku, zwiększanie maksymalnego poziomu osłon.

Osłony to pierwsza linia obrony twojego statku w Chorus. Pochłaniają one obrażenia od ognia wrogich okrętów zanim zacznie on uszkadzać kadłub okrętu. Z tej strony dowiesz się jak zwiększyć maksymalny poziom tarcz i jak je regenerować.


Na tej stronie:


Tarcza - jak działa

Wskaźnik tarczy jest cały czas widoczny na ekranie - w trakcie walki ma on niebieski kolor (1) i widać go w prawym górnym rogu. Gdy twój statek otrzymuje obrażenia, będzie się on wyczerpywał - a także przybierze biały kolor (2).

Tarcza stanowi pierwszą linię ochrony twojego statku. Niezależnie od tego, czy uderzysz w przeszkodę czy otrzymasz atak od wrogiego okrętu, to właśnie ona pochłania obrażenia. Dopiero wtedy, gdy zostanie rozbita, kolejne uszkodzenia przechodzą na kadłub.


Regeneracja tarczy, maksymalny poziom osłony

Tarcza regeneruje się samoistnie w trakcie walki. Jeśli nie otrzymasz obrażeń przez kilka sekund, pasek zdrowia błyskawicznie się uzupełni. Jest to też sygnalizowane przez niebieską poświatę (3) dookoła twojego statku.

By podejrzeć dokładną wartość osłon, wciśnij klawisz Tab (przyciski Menu i Options w wersjach na konsole Xbox i PlayStation) i przejdź do zakładki Statek (4). Przy prawej krawędzi ekranu znajdziesz ilość punktów osłony (5). By je zwiększyć, wejdź w kartę Struktura statku (6) widoczną przy lewej krawędzi ekranu.

Znajdziesz tutaj fragment osłony (7). Wpływa on na widoczną wcześniej ilość punktów osłony - które widać także i tutaj, jako bieżąca osłona (8).

W trakcie rozgrywki będziesz zbierał fragmenty osłony (9) - jeśli uda ci się zebrać komplet, tarcza wzrośnie o określoną wartość (10). Po tym proces rozpoczyna się od nowa - musisz znaleźć kolejny komplet, by dalej zwiększać osłony.

W trakcie walki staraj się cały czas monitorować stan osłon. Jeśli pasek zostanie opróżniony, unikaj ognia wrogów za pomocą dopalacza i napędu podświetlnego - po kilku sekundach tarcza zostanie zregenerowana, a ty będziesz mógł wrócić do walki.

Następnie: Chorus - modyfikacje: rodzaje, jak instalować

Spis treści: Chorus - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Chorus - kadłub: zdrowie, jak zwiększyć i odnawiać

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze

More On Chorus

Najnowsze artykuły