Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chorus - kierowanie statkiem: dopalacz, napęd podświetlny

Sposoby na poruszanie się okrętem, jak szybko latać i pokonywać duże dystanse.

W Chorus twój okręt może poruszać się na kilka sposobów. Oprócz normalnego trybu, możesz wykorzystać dopalacz i napęd podświetlny. Z tej strony dowiesz się jak to zrobić, co możesz dzięki temu zyskać i jakie są zagrożenia.


Na tej stronie:


Dopalacz - zwiększona prędkość lotu

Podczas normalnego ruchu jesteś w stanie sprawnie przemierzać niewielkie dystanse. Gdy chcesz jednak poruszać się szybciej, możesz przytrzymać klawisz Shift (LT i L1 w przypadku wersji na konsole Xbox i PlayStation) by aktywować dopalacz.

Tryb dopalacza pozwala ci zachować kontrolę nad statkiem przy jednoczesnym wzroście prędkości

W ten sposób znacznie zwiększysz prędkość twojego statku, jednak w dalszym ciągu utrzymasz sporą sterowność. Co więcej, w trakcie korzystania z dopalacza możesz prowadzić ogień z dowolnej broni. Jest to świetny sposób na zyskanie kilku sekund spokoju po tym, jak wróg przebił twoje osłony.


Napęd podświetlny - jak szybko pokonać duży dystans

Drugi sposób na szybszy ruch to napęd podświetlny, który uruchomisz wciskając klawisz Ctrl (wciśnięcie lewego analogu w przypadku wersji konsolowych). Zauważysz, że kamera jeszcze bardziej się oddali i poszerzy się pole widzenia - byś mógł lepiej kontrolować to, co dzieje się dookoła.

Napęd podświetlny pozwoli ci na szybki ruch, jednak korzystanie z niego jest ryzykowne

W tym trybie tracisz nieco na sterowności, w dodatku nie możesz korzystać z broni, jednak poruszasz się kilkukrotnie szybciej niż normalnie - czy w trakcie dopalacza. Z trybu tego korzystaj wtedy, gdy masz do pokonania kilkanaście bądź kilkadziesiąt kilometrów do celu.


Zagrożenia podczas korzystania z dopalacza i napędu podświetlnego

W obu przypadkach największe zagrożenie stanowią przeszkody, na które możesz trafić - inne statki, dryfujące skały bądź budynki. O ile w przypadku uderzenia w taki obiekt w trakcie korzystania z dopalacza po prostu uszczuplisz osłony i kawałek kadłuba, o tyle podczas włączonego napędu podświetlnego zakończy się to natychmiastową eksplozją statku.

Następnie: Chorus - broń: rodzaje, zmiana, ulepszanie

Spis treści: Chorus - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Chorus - przedmioty użytkowe: jak wyposażyć i używać

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze